Gracze Call of Duty: Modern Warafe chcą oszukać system dobierania oponentów

Gracze Call of Duty: Modern Warafe chcą oszukać system dobierania oponentów

W grach nastawionych na rozgrywkę wieloosobową zdarzają się przypadki graczy, chcących wykorzystać różnego rodzaju metody (dozwolone lub nie) na osiąganie lepszych wyników. Do takiej grupy zaliczają się użytkownicy Call of Duty: Modern Warfare, którzy próbują celowo zaniżać swoje statystyki, by system wyszukiwania dobrał im gorszych pod względem umiejętności przeciwników. Cały mechanizm będący praktycznie od premiery gry obiektem debat wśród fanów serii opiera się w tym przypadku na dobieraniu innych pod względem doświadczenia. Analizuje on więc nasze wcześniejsze rozgrywki i bierze pod uwagę np. stosunek wygranych do przegranych, a także liczby zabójstw czy zgonów. Co ważne deweloperzy nie zdradzili dokładnego działania mechanizmu, aczkolwiek mimo tego niektórzy próbują go oszukać na własną korzyść.

Gracze Call of Duty: Modern Warfare próbują zaniżyć swoje statystyki w grze, by móc trafić na gorszych od siebie przeciwników.

Znani z poddawania analizie rozmaitych rzeczy w grach wliczając w to testowanie broni czy mechanik poszczególnych produkcji youtuberzy Drift0r oraz TheXcusiveAce sprawdzili zasady działania matchmankingu i nie zdołali udowodnić związku między konkretnymi statystykami a meczem, choć z drugiej strony odkryli, że największy wpływ na losowanie oponentów mają rezultaty z pięciu poprzednich gier. Z kolei użytkownik Reddita twierdzi, iż odkrył metodę na manipulowanie dostępnym systemem. Wystarczy np. obniżać celność strzelając z biodra, a wówczas mechanizm postanawia się „ulitować” dobierając gorszych pod względem umiejętności przeciwników. Należy podkreślić, że działanie tego triku nie zostało potwierdzone przez przytoczonych youtuberów.

Dobieranie na podstawie posiadanych umiejętności brzmi teoretycznie dość dobrze, co jednak może nie podobać się niektórym bardziej profesjonalnym graczom polującym na mniej doświadczonych od siebie ludzi. W praktyce regularne trafianie na zbliżonych do siebie poziomem użytkowników w pewnym momencie ma szansę stanowić niemałe wyzwanie w poprawianiu statystyk. Pojawiły się więc głosy, aby twórcy całkowicie usunęli system dobierania graczy na podstawie umiejętności. W zamian za to dla nowicjuszy można przygotować oddzielne wyszukiwanie. Jednak szanse na wprowadzenie modyfikacji są jednak małe.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gracze Call of Duty: Modern Warafe chcą oszukać system dobierania oponentów

 0