Gracze Overwatch League otrzymają minimum 50 000$ rocznie

Gracze Overwatch League otrzymają minimum 50 000$ rocznie

Overwatch wchodzi na scenę e-sportową z wielkim zaangażowaniem, wraz z tym pojawiają się wielkie pieniądze – gracze Ligi Overwatch zarobią minimum 50 000$ rocznie.

Zwycięska drużyna w pierwszym sezonie Ligi Overwatch otrzyma nagrodę wynoszącą 1 000 000$, dodatkowo roczne zarobki każdego gracza będą plasowały się na poziomie co najmniej 50 000$ rocznie. Brzmi interesująco – to kolejny przykład, który pokazuje, że za e-sportem stoją olbrzymie pieniądze. Blizzard wyjawia szczegóły na temat Overwatch League – studio objaśnia, w jaki sposób oraz ile wyniosą wynagrodzenia dla graczy i drużyn. Całkowite bonusy dostępne dla zespołów z sezonu pierwszego wynoszą aż 3 500 000$! Dla zwycięzcy przeznaczony jest jeden milion, reszta rozdzielona jest pomiędzy wynagrodzenia dla zawodników oraz pozostałe nagrody. Dodatkowo, wynagrodzenie z sezonu na sezon będzie najprawdopodobniej wzrastać.
 

Overwatch i e-sport – pora zainwestować wielkie pieniądze; ile zarobią profesjonalni gracze Overwatcha?

Kwota 3,5 miliona dolarów wydaję się nie tak duża w porównaniu do ponad 20 milionów w Dota 2 The International. Mimo wszystko wynik ten według Dot Esports plasuje się w pięciu największych pulach pieniężnych wśród pojedynczych turniejów na całym świecie. Wynik ten jest niezwykle imponujący, patrząc na fakt, że Overwatch dopiero wkracza w branżę e-sportu, gdzie podana za przykład Dota 2 trwa w nim już długie lata. Poza nagrodami oraz bonusami, tak jak wspominaliśmy, drużyny Overwatch muszą płacić poszczególnym graczom co najmniej 50 000$ rocznie, dodatkowo zapewnić ubezpieczenie zdrowotne, plan oszczędności emerytalnych, a także zakwaterowanie. Warto również wspomnieć, że zarobki mogą wzrosnąć, jeżeli sama liga się rozrośnie. Dlatego przyszłe sezony mogą być jeszcze bardziej obfite w zarobki dla graczy oraz drużyn. Chyba pora zmienić zawód… ;)

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gracze Overwatch League otrzymają minimum 50 000$ rocznie

 0