Gracze pomagają podopiecznym Stowarzyszenia mali bracia Ubogich

Gracze pomagają podopiecznym Stowarzyszenia mali bracia Ubogich

Piąty rok z rzędu znani gracze, e-sportowcy oraz internetowe osobistości zwierają szyki, aby podczas trwającej 60 godzin transmisji online zebrać jak najwięcej pieniędzy dla potrzebujących pomocy. Tym razem zebrane donacje zasilą konto Stowarzyszenia mali bracia Ubogich i zostaną przeznaczone na pomoc seniorom cierpiącym z powodu samotności i trudnej sytuacji życiowej.

Internetowa 60-godzinna kwesta kolejny raz jednoczy miłośników gier, chcącym pomagać potrzebującym.

Gracze to silna i zjednoczona społeczność

Jest to już piąta kolejna odsłona charytatywnej akcji firmy NVIDIA z pasjonatami gier w rolach głównych, w tym roku we współpracy z marką OMEN. W poprzednim roku uczestnicy wydarzenia kwestowali na rzecz pacjentów Kliniki Rehabilitacji w Centrum Zdrowia Dziecka, a wcześniej przeprowadzano zbiórki dla fundacji DKMS skupiającej potencjalnych dawców szpiku, kliniki onkologicznej Przylądek Nadziei oraz podopiecznych Kliniki Budzik, walczącej o wybudzanie osób pogrążonych w śpiączce. Dzięki przychylności darczyńców udało się do tej pory zebrać tą drogą niebagatelną kwotę 250 tys. złotych.

„Jesteśmy bardzo szczęśliwi i wdzięczni widząc zaangażowanie graczy oraz znanych osób ze świata gamingu. Kolejny raz pokażmy światu jak wspaniałą społecznością są gracze.”, powiedział Wojciech Łaszczak, Brand Manager z firmy NVIDIA. „Dzięki tej akcji jesteśmy w stanie realnie zmienić świat na lepsze. Napędza nas prosty cel - niesienie pomocy tym którzy jej potrzebują.”

Godność i braterstwo przede wszystkim

Relacje we współczesnym społeczeństwie coraz częściej opierają się nie tylko na bezpośrednim kontakcie z drugą osobą, ale są też wynikiem globalnej informatyzacji i popularności mediów społecznościowych. Również gracze przeprowadzający rozgrywki w trybie wieloosobowym widzą najczęściej swoich partnerów i przeciwników tylko w formie awatara. Niestety starsze osoby, mają utrudniony dostęp do zdalnych form komunikacji i bardzo często cierpią z powodu samotności i ubóstwa. Niektórzy z nich znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej z powodu choroby lub innych nieszczęśliwych wypadków. Dlatego niezmiernie ważne jest przywrócenie tym osobom zerwanych więzi ze społeczeństwem i zapewnienie godności osobistej. Dzielenie z nimi radości i smutków.

„Samotność osób starszych to jeden z największych problemów, z którymi mierzą się one na co dzień. Niemal co piąta osoba po 65 roku życia czuje się samotna, a odsetek ten dramatycznie wręcz wzrasta wśród osób powyżej 80-tego roku życia. Ludzie w tym wieku nie mają już z reguły znajomych lub przyjaciół, a wielopokoleniowe rodziny są już w naszym kraju rzadkością”, powiedziała Joanna Mielczarek, dyrektor Stowarzyszenia mali bracia Ubogich. „Dziś mamy pod opieką ponad 300 takich osób w czterech miastach. Dzięki m.in. tej akcji zbieramy fundusze by dotrzeć do kolejnych starszych samotnych ludzi w Polsce”.

Wielka mobilizacja fanów komputerów i gier wideo

Główna kwesta odbędzie się w dniach 13-15 grudnia 2019 roku podczas 60-godzinnej transmisji internetowej. W jej trakcie ponad 60 zaproszonych gości, wśród których nie zabraknie znanych graczy e-sportowych oraz osobistości internetowych, którzy wraz ze swoimi fanami postarają się zebrać jak największą kwotę na pomoc potrzebującym. Zbiórka jest wspierana przez aukcje internetowe, w których można zlicytować kilka cennych i unikalnych rzeczy związanych z szeroko pojętym gamingiem.

Szczegółowy harmonogram transmisji oraz szczegóły akcji znajdują się na stronie: https://www.nvidia.com/pl-pl/geforce/nvidia-charity-stream/. Można na niej również dokonywać wpłat dzięki systemowi płatności PayPal oraz śledzić postępy zbiórki.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gracze pomagają podopiecznym Stowarzyszenia mali bracia Ubogich

 0