Gran Turismo 7 nie zadebiutuje w tym roku. Premiera przesunięta na 2022 rok

Gran Turismo 7 nie zadebiutuje w tym roku. Premiera przesunięta na 2022 rok

Nadchodząca gra wyścigowa Polyphony Digital, Gran Turismo 7, nie trafi w ręce graczy w 2021 r., jak obiecywano nam dotychczas. To nieco rozczarowujące, ale biorąc pod uwagę obecną sytuację na świecie, która powoduje masowe przesuwanie premiery gier oraz fakt, że fani serii Gran Turismo i tak posiadają już anielską cierpliwość, to raczej trudno uznać to za zaskoczenie. Można mieć tylko nadzieję, że dodatkowy czas na prace nad tym tytułem przełoży się po prostu na jeszcze lepszy produkt końcowy. Przypominamy, że Gran Turismo 7 zostało ogłoszone 11 czerwca 2020 r., podczas ujawniania PlayStation 5. 

Nadchodząca gra wyścigowa Polyphony Digital, Gran Turismo 7, nie trafi w ręce graczy w 2021 r., jak obiecywano nam dotychczas.

Pomimo swojej nazwy, będzie to ósma gra z głównej serii, której początki sięgają 1997 r., kiedy to debiutowało kultowe już Gran Turismo. Szczyt popularności seria osiągnęła w 2001 roku wraz z premierą Gran Turismo 3: A-Spec na PS2, które uzyskało rekordową sprzedaż. W najnowszym wywiadzie GQ z Jimem Ryanem, prezesem i dyrektorem generalnym Sony Interactive Entertainment, przedstawiciel japońskiego giganta potwierdził, że wyzwania produkcyjne związane z pandemią przesunęły grę z 2021 na 2022 rok. „Ze względu na trwającą pandemię sytuacja jest dynamiczna i szybko się zmienia, a niektóre krytyczne aspekty produkcji gier zostały spowolnione w ciągu ostatnich kilku miesięcy” - powiedział przedstawiciel Sony, obiecując podzielić się bardziej szczegółowymi informacjami na temat daty premiery gry, gdy staną się one dostępne.

Gran Turismo 7 z pewnością wyglądało olśniewająco na swoim zwiastunie zapowiadającym, opublikowanym zeszłej wiosny, ale tak jak w przypadku każdego symulatora wyścigowego, ostatecznie najważniejsze będą tu wrażenia z gry. Nowoczesna grafika nie będzie miała większego znaczenia, jeśli pojazdy będą zachowywać się tak, jak w prawdziwym świecie. Na szczęście Polyphony Digital zna się na rzeczy, jeśli chodzi o symulacje wyścigów. Niestety wygląda na to, że Gran Turismo 7 to nie jedyny ekskluzywny tytuł PlayStation, który zaliczy opóźnienie, ponieważ znamienne jest, że Jim Ryan, wymieniając produkcje, które ukażą się w 2021 roku na ich konsolach, pominął także God of War Ragnarok. Tutaj jednak również trudno mówić o zaskoczeniu, ponieważ większość graczy się tego spodziewała. Nie jest to jednak jeszcze oficjalnie potwierdzona informacja.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gran Turismo 7 nie zadebiutuje w tym roku. Premiera przesunięta na 2022 rok

 0