Gran Turismo Sport w listopadzie - twórcy ujawniają szczegóły

Gran Turismo Sport w listopadzie - twórcy ujawniają szczegóły

Wczoraj w East London Copper Box Arena rozpoczęło się specjalne wydarzenie medialne związane z premierą gry Gran Turismo Sport, które będzie trwało do końca dzisiejszego dnia. W jego trakcie obecna tam prasa mogła własnoręcznie zaznajomić się z grą, a także poznać datę premiery tego tytułu.

Technicznie jednak nie jest to pełnoprawna odsłona...

Gran Turismo Sport to długo wyczekiwana kolejna część legendarnej serii wyścigowej na PlayStation, której szósta część ukazała się w listopadzie 2013 roku na PS3. Technicznie jednak nie jest to pełnoprawna odsłona, lecz coś na kształt prologu przed częścią czwartą i piątą. W międzyczasie przygotowywane jest pełnoprawne Gran Turismo 7 z późniejszą datą wydania, tak więc  Sport będzie służyć jako przedsmak GT7. Premiera Gran Turismo Sport przewidziana jest na 16 listopada bieżącego roku. Poniżej przedstawione są podstawowe informacje na temat zawartości gry:

  • 137 samochodów wykonanych od podstaw, wraz z funkcjonalnym kokpitem i widokiem z wnętrza
  • Samochody podzielone są na cztery kategorie, a ich zestaw jest mieszanką komercyjnie dostępnych maszyn wraz z tzw. autami koncepcyjnymi
  • 19 lokacji przekładających się na 37 wariacje tras
  • Dwie nowe trasy: Northern Isle Speedway i Tokyo Expressway
  • Wszystkie pozostałe trasy są stworzone na nowo
  • Edytor graficzny umożliwiający tworzenie własnych wzorów upiekszających auta
  • Tryb dla pojedynczego gracza offline jest podzielony na cztery kategorie:  Beginner's School, Circuit Challenge, Mission Challenge and Racing Etiquette - łączna liczba wydarzeń to 110
  • Rozbudowany tryb sieciowy z harmonogramem dziennych wyzwań , który ma stanowić trzon GT Sport
  • Tryb fotograficzny "Scapes" z możliwością eksportu zdjęć do rozdzielczości 4k
  • Gra posiada licencję FIA

 

Różne serwisy growe, w tym Eurogamer grały już we wstępną wersję gry i zdążyły się na jej temat wypowiedzieć. Brytyjski serwis pozytywnie wypowiadał się o prowadzeniu samochodów, lecz był sceptycznie nastawiony wobec całej reszty, nie wyczuwając zbytniego przeskoku technologicznego pomimo zapewnień, że GT Sport zaoferuje najwięcej innowacji od czasu części pierwszej. Wg redaktora Martina Robinsona oprawa graficzna i dźwiękowa przypomina standardami Gran Turismo 6. Seria Gran Turismo była uniwersalnie krytykowana za archaiczne efekty dźwiękowe od dłuższego czasu, a w obliczu zatrudnienia inżyniera dźwięku od serii Forza Motorsport, tym bardziej takie wnioski są niepokojące. Takich głosów zdaje się być więcej i wydają się przeważać. Serwis videogamer.com miał podobne zdanie a dodatkowo wypunktował brak odwzorowania uszkodzeń, odbijanie się od ścian i oponentów. Być może jednak część z tych cięć fizyki i grafiki jest podyktowana wspieraniem technologii VR, z którą GT Sport ma być w pełni kompatybilna .

Wg szefa Polyphony Digital, Kazunoriego Yamauchiego, gra jest ukończona w 50% i jeszcze kilka aspektów może zostać poprawionych i ulec zmianie, ale przy premierze ustalonej na 16 listopada, na pewno nie należy oczekiwać drastycznych zmian. Gra będzie kosztować 249 zł, a w cyfrowej wersji Deluxe - 294 zł.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gran Turismo Sport w listopadzie - twórcy ujawniają szczegóły

 0