Grand Theft Auto 6 będzie grą idealną? Rockstar Games dąży do perfekcji

Grand Theft Auto 6 będzie grą idealną? Rockstar Games dąży do perfekcji

Grand Theft Auto 6 powstaje od dawna i pozostaje jedną z najbardziej oczekiwanych gier. Na nadejście GTA 5 nie musieliśmy czekać tyle czasu, bo piąta odsłona serii zadebiutowała w 2013 roku jeszcze na Xboxie 360 oraz PlayStation 3, co nastąpiło dwa lata po zaprezentowaniu pierwszego zwiastuna oraz pięć lat po wydaniu GTA 4. Tymczasem na szóstkę czekamy już blisko dziesięć lat. Dlaczego tak długo? Na to pytanie mógł niejako odpowiedzieć CEO Take-Two będącego wydawcą franczyzy. Chodzi mianowicie o podejście Rockstar Games do procesu produkcyjnego.

Rockstar Games chce stworzyć idealne GTA

Dotychczas na premierę kolejnego GTA nie czekaliśmy długo. Grand Theft Auto 3 pojawiło się na rynku w październiku 2001 roku, natomiast GTA: Vice City trafiło do graczy dwanaście miesięcy później w październiku 2002 r. GTA: San Andreas wydano dwa lata potem. Również różnica między debiutem Grand Theft Auto 4 a GTA 5 nie była duża i wynosi pięć lat. Wychodzi więc na to, iż najdłużej oczekiwanym przedstawicielem jest Grand Theft Auto 6, które podobno będzie rewolucyjną odsłoną kultowej gangsterskiej serii. Oczko do graczy odnośnie potencjalnego terminu zapowiedzi lub premiery puścił Rockstar Games, zaś jakiś czas później wtórował mu Take-Two sugerujący debiut szóstki między 2025 a 2026 rokiem. Czemu jednak projekt jest tak długo rozwijany? Odpowiedzi na to pytanie mógł niejako udzielić szef Take-Two. Wiąże się to z podejściem deweloperów do projektu.

Jak przyznał szef Take-Two Rockstar Games w produkcji GTA 6 dąży do perfekcji.

W wywiadzie dla The Aarthi i Sriram Show, CEO Take-Two, Strauss Zelnic został zapytany o proces tworzenia nowego Grand Theft Auto oraz o to, jak Rockstar stara się znaleźć równowagę między próbowaniem nowych rzeczy a trzymaniem się ustalonych zasad marki. „Myślę, że jest to wyzwanie, przed którym stoi Rockstar za każdym razem, gdy pojawia się nowe Grand Theft Auto. Z jednej strony musi to być coś, czego nigdy wcześniej nie widzieliście, a z drugiej musi odzwierciedlać nasze odczucia względem GTA. To duże wyzwanie dla zespołu” – powiedział Zelnick. Jednocześnie dodał, że Rockstar Games rozwijając grę, dąży do perfekcji. Zapewne to jest odpowiedź na pytanie dlaczego na nowe GTA czekamy tyle lat. „Rockstar po prostu dąży do perfekcji; nie szukaj niczego poza perfekcją, a my ją osiągniemy”.

Grand Theft Auto nie boi się eksperymentować

Grand Theft Auto jako franczyza nie boi się eksperymentować, nawet jeśli w dużej mierze trzyma się wieloletniej formuły serii. Na przykład Grand Theft Auto 4 przyniosło wyraźną zmianę tonu marki, która kładła nacisk na realizm i poważniejsze klimaty niż kolorowe GTA: Vice City. Grand Theft Auto 5 wprowadziło wielu bohaterów, między którymi gracze mogli dowolnie przełączać, co stanowiło ogromną nowość dla serii. Przecieki twierdziły, że Grand Theft Auto 6, którego akcja toczy się rzekomo w Vice City, będzie zawierało dwie grywalne postaci, z których jedna będzie kobietą.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Grand Theft Auto 6 będzie grą idealną? Rockstar Games dąży do perfekcji

 0