Grand Theft Auto IV wycofane ze sprzedaży na Steam (aktualizacja)

Grand Theft Auto IV wycofane ze sprzedaży na Steam (aktualizacja)

Mimo ogromnej popularności GTA V spowodowanej w znacznej mierze dostępnym w grze trybem wieloosobowym Grand Theft Auto IV jest uważane za jedną z najlepszych odsłon gangsterskiej serii Rockstara i wielu fanów nawet dziś chętnie ogrywa ją od początku. Z pewnością są też gracze niemający jeszcze okazji zapoznać się z przygodami Niko Bellica, którzy być może chcieli kupić wydaną w 2008 roku produkcję. Niestety dla tej grupy mamy dość smutną wiadomość, ponieważ usunięto opcję zakupu GTA IV na Steam. Jeśli wejdziemy na popularną platformę Valve to karta produktu nadal jest dostępna, aczkolwiek już bez odpowiedniego przycisku odpowiadającego za przeprowadzenie transakcji. Sytuacja obejmuje zarówno podstawowe wydanie, jak i pełen komplet z dodatkami. Co ciekawe dedykowany czwórce pakiet DLC Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City wciąż bez problemu kupimy za 85 złotych.

Na Steam zniknęła możliwość zakupu Grand Theft Auto IV.

Grand Theft Auto IV wycofane ze sprzedaży na Steam

Na ten moment oficjalne powody wycofania Grand Theft Auto IV z dystrybucji na Steam nie są znane zaś Rockstar odmawia komentarza. Pojawiły się więc spekulacje graczy jakoby całość była związana z wygasłymi licencjami. Przypomnijmy, że część utworów muzycznych granych w wirtualnych stacjach radiowych obecnych w grze została przez deweloperów skasowana właśnie przez brak licencji. Oczywiście użytkownicy mający tytuł w swojej bibliotece mogą spać spokojnie i nadal cieszyć się światem Liberty City. Ponadto grę bez trudu można nabyć w sklepach Xbox oraz PlayStation. Natomiast w przypadku wydania PC nic nie stoi na przeszkodzie, żeby kupić klucz w jednym z internetowych sklepów lub serwisie aukcyjnym.

Czy to wina konkretnej platformy? Niekoniecznie, gdyż GTA IV nie ma również w ofercie uruchomionego w ubiegłym roku przez Rockstar autorskiego launchera. Innym problemem jest fakt wykorzystywanego przez produkcję przestarzałego Games for Windows Live, choć ta teoria kłóci się z faktem obecności na Steam dodatków do czwórki. Z drugiej strony istnieje szansa, że wydawca zamierza sprzedawać swój produkt wyłącznie na Rockstar Games Launcher, a być może kto wie za jakiś czas ponownie będziemy mogli kupić Grand Theft Auto IV na Steam?

Aktualizacja 13.01.2020

Przedstawiciel Rockstara ujawnił, że przyczyną wycofania GTA IV ze sprzedaży na Steam jest zależność oferowanej w sklepie Valve wersji od niewspieranego przez Microsoft Games for Windows Live. Przedstawiciel firmy przyznał, że w tej sytuacji nie jest już możliwe wygenerowanie odpowiedniej ilości kluczy niezbędnych do sprzedaży tytułu. Deweloperzy szukają teraz wyjścia z sytuacji i przywrócenia gry do normalnej dystrybucji.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Grand Theft Auto IV wycofane ze sprzedaży na Steam (aktualizacja)

 0