Grand Theft Auto: The Trilogy - około godzina rozgrywki wyciekła do sieci. Jak wrażenia?

Grand Theft Auto: The Trilogy - około godzina rozgrywki wyciekła do sieci. Jak wrażenia?

Premiera zremasterowanej trylogii tuż tuż. Już jutro o godz. 16:00 rozpoczniemy rozgrywkę. Ale już teraz możemy zobaczyć, jak wyglądają remastery.

Do sieci trafiło w sumie około godziny rozgrywki z Grand Theft Auto 3 oraz Grand Theft Auto: Vice City w odświeżonych wersjach. Na YouTubie można obejrzeć 33 minuty z tej pierwszej gry oraz 26 minut z drugiej. Oba materiały nagrał użytkownik o pseudonimie Okayosh, prawdopodobnie na PlayStation. W komentarzach pojawiło się już całe mnóstwo opinii na temat remasterów. Odbiór jest mocno mieszany. Jedni gracze cieszą się z ostatecznej formy nowych-starych gier, a inni narzekają na jakość grafiki czy animacji postaci (często używając przymiotnika "plastikowy"). Część z nich zwraca uwagę, że w gruncie rzeczy niewiele się zmieniło w porównaniu do oryginałów. Czy rzeczywiście tak jest? Zobaczcie sami.

Premiera Grand Theft Auto: The Trilogy już jutro, a dzisiaj do sieci trafił pierwszy gameplay z dwóch odsłon trylogii. Nieoficjalnie.

Do tej pory trudno było jednoznacznie ocenić, czy Grand Theft Auto: The Trilogy - Definitive Edition bliżej do miana remasterów, czy remake'ów. Po obejrzeniu powyższych materiałów można dojść do wniosku, że raczej do tego pierwszego. Co prawda należy mieć na uwadze, że gameplaye opublikowano w kiepskiej jakości (zaledwie 720p) i że w rzeczywistości gra na pewno wygląda lepiej (szczególnie na konsolach nowej generacji), ale różnice pomiędzy nowymi wersjami a oryginałami... cóż, ujmując rzecz łagodnie - nie są zbyt nachalne.

W teorii zmian w Grand Theft Auto: The Trilogy jest całkiem sporo. Gra zyskała nie tylko rozdzielczość 4K i 60 klatek na sekundę (w wersjach na PlayStation 5 i Xbox Series X|S) oraz wsparcie dla Nvidia DLSS (w wersji na PC), ale także tekstury w wyższej rozdzielczości, nowe oświetlenie i cieniowanie, nowe efekty wody i pogodowe, bogatszą roślinność, większy zasięg widzenia, sterowanie w stylu Grand Theft Auto 5 czy minimapę z opcją nawigowania do wybranych punktów. Część z nich być może docenimy dopiero przy bliższym zapoznaniu.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Grand Theft Auto: The Trilogy - około godzina rozgrywki wyciekła do sieci. Jak wrażenia?

 0