Grand Theft Auto V za darmo w Epic Games Store

Grand Theft Auto V za darmo w Epic Games Store

Potwierdziła się wczorajsza informacja, zgodnie z którą od dzisiaj do przyszłego czwartku 21 maja możemy całkowicie bezpłatnie przypisać do konta Epic Games Store grę Grand Theft Auto V w wersji Premium zawierającą tryb sieciowy GTA Online. Platforma zaskoczyła tym samym wszystkich, bo chociaż produkcja Rockstara ma na koncie 7 lat i powstała z myślą jeszcze o poprzedniej generacji konsol to wciąż cieszy się ogromną popularnością, w czym bez wątpienia pomaga wspierany przez deweloperów wieloosobowy wariant rozgrywki, bez którego zapewne piąta odsłona gangsterskiej serii nie radziłaby sobie aż tak dobrze. Niestety aktualnie występują ogromne problemy z dostępem do sklepu oraz launchera Epica w konsekwencji dodanie tytułu jest praktycznie niemożliwe. Z drugiej strony patrząc na rangę gry należało spodziewać się takiego rozwoju wypadków i pozostaje liczyć, iż Epic Games Store dość szybko wróci do świata żywych.

Grand Theft Auto V dostępne jest bezpłatnie w Epic Games Store do 21 maja.

Grand Theft Auto V na dobre ugruntowało sobie pozycję w branży gier i nieprędko ktoś zdoła pobić wyniki osiągnięte przez strzelankę Rockstara. Według danych GTA V rozeszło się w liczbie przeszło 120 milionów kopii co oznacza wzrost względem maja 2019 roku, kiedy liczba ta oscylowała na poziomie 110 milionów kopii. Z racji rozdawnictwa ze strony Epic sprzedaż gry zapewne zmaleje przynajmniej przez pewien czas, ale nie ulega wątpliwości, że tą decyzją wydawca ma szansę zyskać nowe grono odbiorców, którzy pierwotnie nie chcieli przeznaczać na tytuł żadnych pieniędzy i wbrew oczekiwaniom mogą dobrze się przy nim bawić nabijając godziny w GTA Online. Czy udostępnienie piątki w sklepie twórców Fortnite oznacza rychłą zapowiedź kolejnej części marki? Cóż niekoniecznie, ponieważ różne źródła podają, że Rockstar nie spieszy się z pracami nad GTA VI i jeszcze sobie na niego poczekamy. Jason Schreier z redakcji serwisu Kotaku poruszył ów temat z pracownikami studia.

Z jego artykułu dowiadujemy się, że prace nad grą są we wczesnej fazie rozwoju, a jej premiera nastąpi nie wcześniej niż dopiero za parę lat. Odmienne zdanie na tę kwestię ma z kolei leaker Tez2 debiut szóstki nastąpi szybciej niż nam się wydaje. Opierając się na jego teorii powinno to nastąpić w 2021 roku. Co ciekawe nie brak teorii jakoby produkcja ukazywała się w częściach, z czego na samym początku dostalibyśmy wyłącznie jej fragment, a następne trafiałyby do nas w ramach aktualizacji, a więc przypominałyby stosowane już rozwiązanie w przypadku GTA Online. Są to wyłącznie domysły, na których ewentualne potwierdzenie przyjdzie nam poczekać.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Grand Theft Auto V za darmo w Epic Games Store

 0