Grarantanna - rządkowa akcja dla uczniów z oficjalnym serwerem Minecrafta

Grarantanna - rządkowa akcja dla uczniów z oficjalnym serwerem Minecrafta

Jedną z najważniejszych kwestii w trakcie szerzenia się epidemii koronariwusa COVID-19 jest unikanie kontaktu z innymi ludźmi i najlepiej pozostawać w swoich domach, jeśli nie musimy wychodzić. Jak zatem skłonić najmłodszych do tego, by nie wychodzili na zewnątrz, szukając bezpośredniego kontaktu z rówieśnikami, kiedy nie uczęszczają oni do szkoły? Władze mają pewien pomysł, który zakłada wykorzystanie do tego celu gier wideo, w tym również jednej z niezwykle popularnych produkcji wśród młodszych graczy. Ministerstwo Cyfryzacji przygotowało specjalną stronę edukacyjną dla miłośników gier wideo i nie tylko, gdzie na znudzonych uczniów czeka całkiem sporo atrakcji. "Obejmujemy Was… GRARANTANNĄ!" - ogłosiło uczniom Ministerstwo Cyfryzacji, chcąc przekonać w ten sposób młodzież, że w trakcie nieplanowanego pobytu w domu nie musi wiać nudą.

Ministerstwo Cyfryzacji przygotowało specjalną stronę edukacyjną dla miłośników gier wideo i nie tylko, gdzie na znudzonych uczniów czeka całkiem sporo atrakcji.

Biorąc pod uwagę coraz ładniejszą pogodę za oknem, trudniej będzie utrzymać uczniów w domach, więc wszelkiego rodzaju dodatkowe działania są jak najbardziej na miejscu, tym bardziej, że przerwa od szkoły potrwa zapewne dłużej niż pierwotnie zakładano i nie wiadomo jeszcze, kiedy się skończy. Czym zatem jest Grarantanna? Jest to specjalny portal utworzony przez Ministerstwo Cyfryzacji i Fundację Teatrikon, gdzie czeka szereg aktywności dla wszystkich uczniów i nie tylko. Atrakcji jest tu naprawdę sporo, ponieważ twórcy przygotowali sesje gier fabularnych online, zagadki logiczne, webinary, streamingi, turnieje i konkursy związane z grami oraz kreatywnym wykorzystaniem internetu (oczywiście jak konkurs, to nie zabraknie także i nagród).

Co więcej, w ramach Grarantanny uruchomiony zostanie także oficjalny rządowy serwer Minecrafta, na którym rozegrany zostanie konkurs na tworzenie replik znanych budowli. Organizatorzy zachęcają młodzież do wspólnego budowania cudu cyfrowego świata, do dyspozycji graczy oddana jest działka i niezbędne materiały budowlane, więc będzie można wykazać się nieskończonym pokładami kreatywności. Budować możecie sami lub dzielić zabawę ze znajomymi. Każdy z graczy jest w trybie kreatywnym i może korzystać z dowolnych materiałów w sposób nieograniczony. Jedyne co Cię ogranicza to wyobraźnia. Spośród prac najlepsze zostaną wyróżnione i nagrodzone. Konkurs startuje w niedzielę 22 marca. Takim rządowym pomysłom możemy tylko przyklasnąć i czekamy na więcej tego typu inicjatyw.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Grarantanna - rządkowa akcja dla uczniów z oficjalnym serwerem Minecrafta

 0