Grasz w Destiny 2? To nie kupuj (jeszcze) nowego AMD Ryzen z serii 3000

Grasz w Destiny 2? To nie kupuj (jeszcze) nowego AMD Ryzen z serii 3000

Premiera nowych procesorów AMD już za nami, a zdania na temat nowych CPU są jak zawsze podzielone. Fani AMD zauważają ogromny skok w wydajności, podczas gdy konkurencyjny obóz podkreśla, że to jednak Intel wciąż króluje w wydajności. Nie ulega jednak wątpliwości, że niezależnie czy wybierzecie obecnie układ ze stajni Intela czy AMD, z pewnością będziecie zadowoleni osiągami w grach, no chyba, że jesteście graczami Destiny 2. Okazuje się, że ten tytuł jest dość nieprzyjazny procesorom AMD i nowe Ryzeny z serii 3000 są tutaj problemem. Pierwsi nabywcy nowych układów AMD zgłaszają, że gra na nowych Ryzenach nie działa. Jeśli więc ta konkretna strzelanka jest dla Was jedną z ważniejszych pozycji, to lepiej wstrzymać się z ulepszaniem posiadanej platformy.

To nie pierwszy raz gdy Destiny 2 ma problemy z procesorami AMD. Tytuł ten odmawiał również współpracy ze starszymi CPU Phenom II.

Nowe Ryzeny wypadają naprawdę  nieźle w testach (sprawdźcie nasz test: Premierowy test AMD Ryzen 5 3600. Zen na trzecim biegu), jeśli jednak spróbujecie uruchomić Destiny 2, mając jeden z nowych procesorów na płycie głównej, to spotkacie się z niemiłą niespodzianką. Battle.net będzie co prawda pokazywać, że gra jest uruchomiona, jednak nigdy się ona nie załaduje. Nazwa pliku wykonywalnego Destiny 2 na chwilę pojawi się w menadżerze zadań, obciążając w pewnym stopniu procesor, jednak po chwili proces znika, chociaż program Bizzarda będzie wciąż uparcie twierdził, że jesteście w grze,

Gracze zgłaszają problemy na forum Reddit oraz na oficjalnym forum gry. Problem zdaje się dotyczyć każdego nowego Ryzena, niezależnie od wariantu i nie stwierdzono, by to jakaś specyficzna kombinacja sterowników lub sprzętu powodowała konflikty z grą. Bungie póki co nie odniosło się do zgłoszeń, nie wiadomo więc kiedy pojawi się rozwiązanie. To nie pierwszy raz gdy Destiny 2 ma problemy z procesorami AMD. Tytuł ten odmawiał również współpracy ze starszymi CPU Phenom II.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Grasz w Destiny 2? To nie kupuj (jeszcze) nowego AMD Ryzen z serii 3000

 0