Gruntownie przebudowany Anthem to odległy temat

Gruntownie przebudowany Anthem to odległy temat

W maju dowiedzieliśmy się, że Anthem czeka gruntowna przebudowa i choć reboot gry jest praktycznie pewny, to przyjdzie nam jeszcze sporo poczekać na nową odsłonę tego tytułu. BioWare postanowiło uchylić nieco rąbka tajemnicy i podzielić się z nami drobną aktualizacją na temat odświeżonej wersji tego looter shootera. Co prawda nie otrzymaliśmy tu żadnych konkretnych szczegółów, ale producent zasugerował, że przed rebootem Anthem jeszcze daleko droga, a zespół dopiero rozpoczął właściwą zmianę i opracowywanie nowego prototypu. „Zespół inkubacyjny Anthem rozpoczął pracę i zaczynamy sprawdzać nasze hipotezy w zakresie designu” - napisał Christian Dailey, szef studia BioWare Austin. „Inkubacja to określenie, którego używamy wewnętrznie, które oznacza, że wracamy do eksperymentowania/przygotowywania prototypów, by usprawnić obszary, gdzie sądzimy, że gra niedomaga i wykorzystujemy wszystko, co kochacie w Anthem”.    

Anthem czeka gruntowna przebudowa i choć reboot gry jest praktycznie pewny, to przyjdzie nam jeszcze sporo poczekać na nową odsłonę tego tytułu.

„Jesteśmy małym zespołem, około 30 osób, który podąża naprzód poprzez osiąganie kolejnych celów. Spoiler - to będzie dłuższy proces. I tak, zespół jest mały, ale głównym założeniem jest niespieszenie się i powrót do deski kreślarskiej. Mały zespół daje nam elastyczność, na którą nie może sobie pozwolić większa ekipa”. Wygląda więc na to, że na Anthem 2.0 lub Anthem NEXT, jak określa grę Dailey, poczekamy jeszcze długie miesiące. W tym czasie co prawda gra wciąż oferować będzie standardowe eventy i rotację zawartości, ale wstrzymano wszelkie aktualizacje, które wprowadzały nowości.

Nie wiemy też, jak Anthem NEXT zadebiutuje na rynku. Czy będzie to darmowa aktualizacja, rozszerzenie czy też pełnoprawny sequel? Nie wiadomo również, jakie zmiany wprowadzi, ale wygląda na to, że nawet BioWare jeszcze tego nie wie, więc jeśli ktoś liczył na więcej szczegółów w trakcie czerwcowej konferencji EA Play, to raczej nie ma na to szans. Warto też przypomnieć, że BioWare pracuje również nad Dragon Age 4, a plotki wskazują, że studio przygotowuje także Mass Effect 5 oraz Mass Effect Trilogy Remastered, ale obie te produkcje są jeszcze niepotwierdzone, więc lepiej nie robić sobie w związku z nimi większych nadziei.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gruntownie przebudowany Anthem to odległy temat

 0