Gry battle royale zarobiły na platformach mobilnych krocie

Gry battle royale zarobiły na platformach mobilnych krocie

Battle royale to gatunek, który zaskarbił sobie szczególne miejsce w sercach fanów i pobił wszelkie rekordy, również te finansowe. Okazuje się, że na platformach mobilnych tego rodzaju gry radzą sobie równie dobrze, a może nawet jeszcze lepiej niż na komputerach czy konsolach. Zgodnie z danymi przedstawionymi przez firmę analityczną Sensor Tower, gry z gatunku battle royale w mniej niż dwa lata wygenerowały ponad 2 miliardy dolarów, licząc urządzenia wyposażone w systemy Android oraz iOS. Chociaż większość osób spodziewa się, że na pierwszym miejscu rankingu największych zarobków jest Fortnite lub Playerunknown's Battlegrounds, to reczywistość jest bardziej zaskakująca, gdyż korona należy do innej, raczej mniej znanej produkcji w naszym regionie. Dokładniej chodzi o wyprodukowane przez NetEase Games oraz wydane w 2017 roku Knives Out.

Mobilne wersje gier battle royale zarobiły dotychczas ponad 2 miliardy dolarów.

Gry battle royale zarobiły na platformach mobilnych krocie

Tytuł należący do chińskiego studia wygenerował do tej pory 643 milionów dolarów, aczkolwiek warto podkreślić, że tylko niewielki procent pieniędzy pochodzi ze Stanów Zjednoczonych czy Europy, bowiem to w Chinach gra cieszy się największym zainteresowaniem. Tuż za Knives Out, z niewielką stratą, uplasował się oczywiście Fortnite, który wygenerował 630 mln dolarów. Warto podkreślić, że przytoczona statystyka uwzględnia jedynie przychody płynące z iOS, ponieważ jak wiemy battle royale autorstwa Epic Games nie jest dostępny w sklepie Google Play, zaś wersja na Androida korzysta z dedykowanego instalatora. Pozwoliło to deweloperom uniknąć wysokiej prowizji od sprzedaży, jaką życzy sobie Google (notabene w ubiegłym roku przy okazji premiery mobilnego Fortnite powstał o to ogromny spór).

Miejsce na podium zamyka PUBG, którego mobilne wydanie wygenerowało 439 mld dolarów przychodu. Co ciekawe w pierwszym kwartale bieżącego roku pięć produkcji z gatunku battle royale zarobiło łącznie 476 milionów dolarów i jest to wzrost o 63 procent względem analogicznego okresu wcześniejszego roku. O dziwo to Playerunknown's Battlegrounds był odpowiedzialny za większą część wspomnianych przychodów, które wyniosły 148 mln dolarów. Drugi okazał się Fortnite (119,4 mln dolarów). Powyższe dane potwierdzają, że wbrew opinii niektórych analityków gatunek battle royale nadal ma się bardzo dobrze, przynajmniej na platformach mobilnych, a eksperci prognozują, że może być jeszcze lepiej.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gry battle royale zarobiły na platformach mobilnych krocie

 0