Gry Bethesdy ze wsparciem dla FPS Boost na nowych Xboxach

Gry Bethesdy ze wsparciem dla FPS Boost na nowych Xboxach

Microsoft w ubiegłym tygodniu sfinalizował przejęcie Bethesdy i posiadacze konsol giganta z Redmond już mogą cieszyć się pierwszymi korzyściami z tego tytułu. Firma ogłosiła bowiem aktualizację pięciu kluczowych pozycji z katalogu Bethesdy, umożliwiającą zwiększenie liczby klatek na sekundę na Xbox Series X i S. Tytuły dostępne od teraz z FPS Boost to: Dishonored: Definitive Edition, The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition, Fallout 4, Fallout 76 i Prey. Warto od razu dodać, że nie tylko właściciele tych tytułów mogą skorzystać z FPS Boost, ponieważ wszystkie te produkcje są również dostępne z funkcją FPS Boost dla członków Xbox Game Pass. 

Funkcja FPS Boost znacząco zwiększy wydajność w wybranych tytułach, oferując w skrajnych przypadkach nawet czterokrotnie wyższą liczbę klatek na sekundę.

Funkcja FPS Boost jest kontynuacją inicjatywy Microsoftu mającej na celu wspieranie starszych gier na nowszym sprzęcie. Gracze mogą spodziewać się wzrostu z 30 fps do blisko 60 fps, dzięki FPS Boost dla powyższych tytułów. Aby doświadczyć możliwości tego rozwiązania, należy upewnić się, że na konsoli jest zainstalowana najnowsza aktualizacja, a funkcja ta jest włączona w „Opcjach Zgodności” w sekcji „Zarządzaj Grą”. Przypominamy, że FPS Boost wykorzystuje szereg nowych metod, które pozwalają podwoić oryginalną liczbę klatek na sekundę w wybranych tytułach. Wyższe, stabilniejsze liczby klatek na sekundę sprawiają, że gry są wizualnie płynniejsze, co zapewnia przyjemniejszą rozgrywkę. Microsoft podkreśla, że ściśle współpracował z programistami, aby ulepszyć wrażenia przy jednoczesnym zachowaniu pierwotnego założenia gry. Nowe techniki mogą zmusić silniki do szybszego renderowania, zapewniając płynne działanie, wykraczające poza to, co mogła zapewnić oryginalna gra ze względu na możliwości sprzętu w tamtym czasie. 

W niektórych przypadkach, ze względu na wyższe wymagania, aby włączyć technologię FPS Boost, Microsoft zmuszony był zmniejszyć rozdzielczość. Co więcej, w tytułach takich jak Fallout 4 i Fallout 76, funkcja FPS Boost nie jest automatycznie włączana dla graczy Xbox Series X. W przypadku wszystkich tytułów wspierających tę technologię gracze zobaczą wyraźny wskaźnik, jeśli w grze działa FPS Boost. Co więcej, mamy wybór, czy chcemy grać oryginalnej formie, czy z FPS Boost i / lub Auto HDR. Dzięki marcowej aktualizacji platformy możemy teraz przejść do sekcji „Zarządzaj grą” dla dowolnego ulepszonego tytułu, gdzie znajduje się nowy przycisk „Opcje zgodności”, który pozwala włączyć lub wyłączyć funkcję FPS Boost i Auto HDR. Kolejne tytuły wspierane FPS Boost zostaną ogłoszone w zbliżających się tygodniach.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gry Bethesdy ze wsparciem dla FPS Boost na nowych Xboxach

 0