Gry definiujące PlayStation 5 najwcześniej w 2022 roku

Gry definiujące PlayStation 5 najwcześniej w 2022 roku

Wczoraj (19 listopada) PlayStation 5 oficjalnie zadebiutowało już na całym świecie, w tym również w Polsce. Na konsolę są już dostępne pierwsze tytuły ekskluzywne z Demon’s Souls na czele, które do ogrania jest tylko na nowym urządzeniu Sony. Ale czy jest to produkcja, która pokazuje pełnię możliwości PlayStation 5? Można mieć co do tego wątpliwości. Z jednej strony to gra, która została bardzo ciepło przyjęta tak przez recenzentów, jak i samych graczy, o czym świadczą bardzo wysokie oceny na Metacritic. Z drugiej strony do dopiero pierwsza gra ekskluzywna i trudno się spodziewać, żeby już teraz programistom udawało się w pełni wykorzystać możliwości PS5. Potwierdzają to słowa szefa Sony Interactive Entertainment – Jim Ryana. Według niego pierwsze gry, które w pełni zdefiniują nową generację konsol, pojawią się dopiero w 2022 roku.

Jim Ryan – szef Sony Interactive Entertainment – twierdzi, że gry definiujące PS5 pojawią się dopiero w 2022 roku.

PlayStation 5

Wbrew wcześniejszym doniesieniom, nie wszystkie gry ekskluzywne Sony powstają w tym momencie z myślą tylko o PlayStation 5. Wiemy, że na poprzednią już generację trafił nowy Spider-Man. Oprócz niego na PlayStation 4 da się zagrać również w Horizon Forbidden West, Sackboy: A Big Adventure, a być może także w God of War Ragnarok, chociaż to nie zostało oficjalnie potwierdzone. Okazuje się, że starsza konsola będzie wspierana jeszcze przez przynajmniej 3 lata, co przyznał sam Jim Ryan, czyli szef Sony Interactive Entertainment. Powiedział on, że na świecie jest w tym momencie około 114 mln egzemplarzy PS4, więc liczba osób, które przesiadły się na PS5, jest tak naprawdę bardzo niewielka. Dlatego społeczność skupiona wokół PlayStation 4 jeszcze przez 2-3 najbliższe lata będzie większa niż w przypadku nowego modelu.

W tej samej rozmowie Jim Ryan przyznał, że na gry, które naprawdę zdefiniują nową generację, przyjdzie nam poczekać co najmniej do 2022 roku. Jego zdaniem historia pokazuje, że deweloperzy potrzebują około 2-3 lat, aby nauczyć się w pełni wykorzystywać możliwości danego sprzętu. Dlatego 2022 rok dla PlayStation 5 może być tym samym, co 2015 lub 2016 dla PlayStation 4. Oczywiście nie oznacza to, że do tego czasu w ogóle nie będzie gier ekskluzywnych, tylko dla nowej generacji konsol. Już teraz jest wcześniej wspominane Demon’s Souls, a w przygotowaniu jest również Ratchet & Clank: Rift Aparat. Żadna z tych gier nie będzie dostępna na PS4.  

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gry definiujące PlayStation 5 najwcześniej w 2022 roku

 0