Gry Fallout z ogromnym wzrostem zainteresowania. Pomogła premiera serialu Amazona

Gry Fallout z ogromnym wzrostem zainteresowania. Pomogła premiera serialu Amazona

Premiera serialu Fallout za nami. Produkcja Amazona zbiera pochlebne opinie, choć to dopiero początek. Serial zdołał ożywić Fallouta 76, który odnotował ogromny wzrost aktywności graczy.

Amazon nie mógł wymarzyć sobie lepszego początku dla swego serialu bazującego na kultowej marce gier. Jak na razie projekt zebrał przychylne recenzje widzów i pozwolił przywrócić do życia gry Fallout. Po premierze pierwszego sezonu serialu liczba graczy Fallouta 76 na Steam podwoiła się z 18 tysięcy do ponad 39 tys. To rekord na platformie Valve dla tej gry, ponieważ poprzedni peak z maja 2020 roku wyniósł przeszło 32 tysiące jednocześnie zalogowanych osób.

Gry Fallout po premierze serialu odnotowały 200% wzrost zainteresowania.

O sukcesie może mówić także Fallout 4, w którego teraz gra jednocześnie 45,604 ludzi, a w ciągu ostatniej doby było ich 83,441. Oczywiście to daleko do rekordu z okresu debiutu w 2015 roku, kiedy to czwórkę odpaliło prawie pół miliona graczy.

Niewątpliwie pierwszy sezon serialu Fallout doprowadził do ożywienia franczyzy i wzbudzenia zainteresowania swego czasu krytykowanego Fallouta 76. Gra dostała ostatnio aktualizację, co oczywiście też pomogło przyciągnąć ludzi. Ogółem gry z serii Fallout odnotowały wzrost zainteresowania na poziomie 200%.

Nie ma żadnych wieści na temat Fallouta 5. Podobno minie minimum sześć lub siedem lat nim doczekamy się tego tytułu, ale z drugiej strony fani wydają się zadowoleni ogrywając starsze części.

Obserwuj nas w Google News

Tagi

GamingGry

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gry Fallout z ogromnym wzrostem zainteresowania. Pomogła premiera serialu Amazona

 0