Gry Microsoftu cieszą się ogromnym zainteresowaniem na Steam

Gry Microsoftu cieszą się ogromnym zainteresowaniem na Steam

Gry Xbox Game Studios cieszą się ogromną popularnością na Steam. W miniony weekend pierwsze miejsce w bestsellerach sprzedaży na platformie Valve zajął Sea of Thieves, który odżył dzięki wprowadzeniu nowej, dużej aktualizacji. Tuż za nim na drugiej lokacie uplasowała się Forza Horizon 4, a podium zamyka Sekiro: Shadows Die Twice - GOTY Edition. Halo: The Master Chief Co także poradził sobie nie najgorzej, zajmując siódme miejsce. Zarówno Sea of Thieves, jak i Forza Horizon 4 uczestniczą w letniej wyprzedaży Valve, która kończy się 8 lipca. Jak widać, poprzednie dni ewidentnie należały do gier Microsoftu i sukces jest tym bardziej ciekawy, ponieważ są one zawarte w abonamencie Xbox Game Pass. Produkcja Rare dostała update z Jackiem Sparrowem i innymi postaciami z uniwersum Piratów z Karabiów co też wpłynęło na ostatnie wyniki gry. Poza dobrze znanymi bohaterami w A Pirate's Life pojawia się Davy Jones, z którym musimy się zmierzyć.

Sea of Thieves i Forza Horizon 4 to gry, które w miniony weekend cieszyły się ogromnym zainteresowaniem na Steam.

Gry Microsoftu cieszą się ogromnym zainteresowaniem na Steam

DLC to jeden z ambitniejszych projektów deweloperów dedykowanych ich grze, a na śmiałków czeka 11 nowych wyzwań m.in. konieczność zdobycia wszystkich odznak w wybranych opowieściach. Dodatek do Sea of Thieves jest w pełni darmowy i nieograniczony limitem czasowym. Natomiast Forza Horizon doczeka się piątej części, którą niedawno zapowiedziano. Akcja tytułu przeniesie nas do Meksyku i zdaniem Playground Games będzie to największa mapa w historii serii. Pojawią się również nieznane wcześniej tryby czy wydarzenia. Do opracowania lokacji wykorzystano fotogrametrię, więc widoki mają być nader realistyczne. Forza Horizon 5 zadebiutuje 9 listopada na komputerach i konsolach w tym w ułudze Xbox Game Pass. Warto wspomnieć, że przedstawiciele Microsoft i Sony wymienili się spostrzeżeniami odnośnie prowadzonej polityki przejęć zewnętrznych firm deweloperskich.

Phil Spencer, szef marki Xbox w podcascie Unlocked organizowanym przez serwis IGN pokusił się o interesującą wypowiedź. Otóż dobry początek Xbox Series X/S wynika z faktu kiepskiego startu i marketingu Xbox One. W międzyczasie narodziła się usługa Xbox Game Pass oferująca całkiem interesujący katalog gier nie tylko od studiów Microsoftu, ale m.in. Electronic Arts w ramach EA Play. Wedle dostępnej informacji, z platformy korzysta 23 mln ludzi na całym świecie, aczkolwiek zdaniem Spencera stanowi ona tylko narzędzie do zaangażowania fanów marki Xbox, która staje się opłacalna.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gry Microsoftu cieszą się ogromnym zainteresowaniem na Steam

 0