Gry Microsoftu mogą trafiać na PlayStation 5 i Nintendo Switch

Gry Microsoftu mogą trafiać na PlayStation 5 i Nintendo Switch

Microsoft nie jest aż tak zamknięty na konkurencję jak Sony, które swoje gry w ramach wyjątku (opłacalnego z finansowego punktu widzenia) udostępnia na PC. Dlatego gigant z Redmond może nie ograniczać się tylko do konsol Xbox i wydawać tytuły także na innych urządzeniach.

Hi-Fi Rush to gra przygotowana przez zespół należący do Bethesda Softworks, którą z kolei przejął w przeszłości Microsoft. W efekcie produkcja zadebiutuje 25 stycznia wyłącznie na komputerach oraz Xboxach. Jak się jednak okazuje (na razie nieoficjalnie), tytuł ma szansę trafić na Nintendo Switch, a plotkuje się też o PlayStation 5. W ostatnich latach firma z Redmond podejmowała wysiłki, by swoje gry oferować posiadaczom innych platform sprzętowychi i wygląda na to, że korporacja ma konkretne plany z tym związane.

Starsze gry dostępne na konsolach Xboxach mogą pojawić się na PS5 i Nintendo Switch.

Według Jeza Cordena z Windows Central istnieje szansa, iż Hi-Fi Rush nie będzie jedyną grą, którą zobaczymy na konsolach konkurentów Microsoftu. W niedawno opublikowanym artykule Corden stwierdził, że zgodnie z tym, co usłyszał z „zaufanych i sprawdzonych” źródeł, Microsoft „rozważa przeniesienie części swoich gier na inne platformy”, aczkolwiek dziennikarz przytoczonego serwisu twierdzi, że szczegóły są „niejasne i niepotwierdzone”.

Oczywiście kluczowe jest tutaj stwierdzenie, że chodzi o starsze gry, które znajdziemy na Xboxie, Xboxie 360 oraz Xboxie One. Takie tytuły miałyby właśnie zostać przeniesione na konsole Nintendo Switch i PlayStation 5. Jeśli jest to prawdą, to z drugiej strony Microsoft może sondować czy taka decyzja mu się opłaci, jeśli tak to, kto wie, w przyszłości może być chętny do wydania nowszych produkcji?

Jak na razie do tych spekulacji trzeba podchodzić z dystansem, jednak wszystko jest realne. Kto przed laty by przypuszczał, że gry zarezerwowane na wyłączność PlayStation, podchodzące wprost od studiów kontrolowanych przez Sony albo z nimi jakoś związanych będą trafiały na PC?

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gry Microsoftu mogą trafiać na PlayStation 5 i Nintendo Switch

 0