Gry mobilne przynoszą najwięcej pieniędzy. Pozostałe platformy są daleko w tyle

Gry mobilne przynoszą najwięcej pieniędzy. Pozostałe platformy są daleko w tyle

Pozornie wydawać by się mogło, że to gry na standardowe platformy jak konsole, czy PC przynoszą najwięcej dochodów - nie bardziej mylnego. Ilość pieniędzy wydawana na gry mobilne wzrosła tak gwałtownie w ciągu ostatnich lat, że inne gamingowe urządzenia domowe zostały daleko w tyle. Trend ten będzie tylko narastał, a przepaść w dochodach uzyskiwanych z sektora mobilnego względem stacjonarnego będzie się jedynie pogłębiać. Nowy raport od zajmującej się analizą aplikacji firmy App Annie ujawnia, że ​​światowe wydatki konsumentów na gry mobilne mają sięgnąć w tym roku 120 miliardów dolarów. Przewiduje się, że najbliżsi konkurenci, czyli komputery PC i Mac, przyniosą łącznie 41 miliardów dolarów.

Gry mobilne są bardziej popularne niż kiedykolwiek. Konsumenci wydają w tym sektorze więcej niż łącznie gracze PC, konsol stacjonarnych i konsol przenośnych.

Przewidywania sugerują, że konsole domowe PlayStation i Xbox pozostaną za PC, przynosząc 39 miliardów dolarów, a konsole przenośne, które obecnie ograniczają się właściwie tylko do Nintendo Switch, osiągną pułap 4 miliardów dolarów. Konsumenci również wydają więcej na zakupy w grach niż kiedykolwiek wcześniej. W pierwszym kwartale 2021 r. konsumenci wydawali 1,7 miliarda dolarów tygodniowo na przedmioty w grze, takie jak dodatkowe skórki, akcesoria dla postaci, czy dodatkowe poziomy.

Szał na gry mobilne jeszcze bardziej wzrósł w czasie pandemii i od ponad roku utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Analizując dane i biorąc jako punkt odniesienia czwarty kwartał 2019 roku widzimy, że średnia ilość tygodniowych pobrać mobilnych gier wzrosła aż o 30% w pierwszym kwartale 2021 roku. Wydatki w grach w tym okresie wzrosły jeszcze bardziej, bo aż o 40%. Pandemia zdaje się uspokajać, życie powoli wraca do normy, jednak sytuacja na długo odbije się w branży, powodując wiele zmian - jedną z nich jest ogromny wzrost wydatków w grach mobilnych, który zdaje się, będzie dalej się zwiększał.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gry mobilne przynoszą najwięcej pieniędzy. Pozostałe platformy są daleko w tyle

 0