Gry na Google Stadia nie będą tańsze od konsolowych wersji

Gry na Google Stadia nie będą tańsze od konsolowych wersji

Google Stadia to ambitny projekt amerykańskiego przedsiębiorstwa, który w założeniu ma spopularyzować streaming gier. Oczywiście dużą rolę odgrywa tutaj prędkość naszego łącza, aczkolwiek wymagania nie są nadto wysokie, ponieważ do odpalenia produkcji w 720p powinno wystarczyć łącze 10 Mb/s. Z pewnością brak konieczności posiadania wydajnego komputera do odpalenia najbardziej wymagających tytułów ucieszy wiele osób, jednak według Phila Spencera, szefa marki Xbox, tego rodzaju technologia nie wyprze np. konsol jako platformy do grania. Tym bardziej, że zgodnie z najnowszymi informacjami ceny dostępnych na Google Stadia produktów będą identyczne jak na PlayStation 4 oraz Xbox One.

Przedstawiciel Google przyznał, że gry na Stadia nie będą tańsze niż na konsolach.

Reprezentant Google, Phil Harrison przyznał w rozmowie z Eurogamerem, że nie rozumie, dlaczego gry na jego platformę miałyby być tańsze niż na pozostałych urządzeniach. „Google Stadia pozwala odpalić wybrany tytuł na dowolnym urządzeniu — PC, laptopie, smartfonie, tablecie, a nawet telewizorze. Teoretycznie wersja obecna u nas będzie posiadała najlepsze innowacje oraz jakość” - powiedział Harrison. Jednocześnie nie zdradził on konkretów odnośnie cen gier, aczkolwiek podkreślił, że zarówno wydawcy, jak i deweloperzy, mają taką samą kontrolę nad ustalaniem stawek co Google. Przy okazji Google zapowiedziało dodatkowe korzyści i rabaty płynące z zakupu gier na Google Stadia, jednak więcej informacji w tym zakresie poznamy dopiero po starcie platformy.

Abonament Stadia będzie kosztował 9,99 dolarów miesięcznie i umożliwi streaming gier w 4k oraz 60 klatkach na sekundę. Ponadto w listopadzie pojawi się specjalny pakiet Stadia z dedykowanym kontrolerem, przystawką Chromecast Ultra, grą Destiny oraz trzymiesięcznym abonamentem w wersji Pro kosztujący 129 dolarów. Niestety Google Stadia początkowo nie będzie dostępna w wielu krajach, wliczając w to Polskę - rozszerzenia usługi spodziewamy się w 2020 roku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gry na Google Stadia nie będą tańsze od konsolowych wersji

 0