Gry sieciowe w tym Fortnite przyczyniają się do wielu rozwodów

Gry sieciowe w tym Fortnite przyczyniają się do wielu rozwodów

Zdarza się, że gry są przyczyną konfliktu w wielu związkach, a jeden z partnerów nie może pogodzić się z faktem, że druga połowa lubi spędzać wolny czas przy tej formie rozrywki. Najnowsze dane zaskakują, ponieważ wynika z nich, że gry, w tym m.in. bijący rekordy popularności Fortnite przyczynił się do rosnącego rozpadu małżeństw na terenie Wielkiej Brytanii. Statystyki pochodzące ze strony divorce-online.co.uk potwierdzają, iż 5% orzeczeń rozwodowych związanych było z negatywnym wpływem gier online. Całość zbadano na podstawie 200 z 4,65 tysiąca wniosków, które trafiły do osób zarządzających witryną. Oczywiście pamiętajmy, że nie tylko Fortnite był wyłącznym sprawcą wszelkich nieszczęść, ale również inne tytuły potrafiące pochłonąć ludzi na wiele godzin (niestety konkretne nazwy nie padły).

Według najnowszych danych gry były przyczyną 5% rozwodów na terenie Wielkiej Brytanii.

Gry sieciowe w tym Fortnite przyczyniają się do wielu rozwodów

Co ciekawe Divorce Online twierdzi, że obsługuje 5% wszystkich wniosków rozwodowych w Anglii oraz Walii. Jeśli więc ich dane obejmują cały region możemy sądzić, że uzależnienie od rozmaitych tytułów przyczynia się do około 4 tysięcy rozstań rocznie. Oczywiście gry wideo nie pierwszy raz oskarżane są o negatywne działania w życiu realnym czego idealnym przykładem jest niedawna strzelanina w Stanach Zjednoczonych, podczas której uczestnik turnieju esportowego zastrzelił dwie osoby, a następnie popełnił samobójstwo.  Bez wątpienia jednak wspomniana gałąź rozrywki dokładnie jak filmy lub wiele używek może prowadzić do negatywnych skutków, jeśli stracimy panowanie nad sytuacją. Należy więc w odpowiedni sposób podzielić swoją pasję z codziennymi obowiązkami.

Przy okazji warto jeszcze wspomnieć, że Fortnite otrzymał nowy limitowany czasowo tryb zabawy Getaway, w którym podstawowym celem jest odnalezienie klejnotów. Wygrywa ekipa, która jako pierwsza dostarczy cztery przechwycone sejfy. Oczywiście wraz z pojawieniem się kolejnego trybu dostaliśmy także następną porcję wyzwań. Za ich wykonanie tradycyjnie otrzymamy dostęp do specjalnych skórek — białych garniturów z maskami i plecaka w formie walizki. Ponadto cały czas trwa także piąty sezon rozgrywek w Fortnite. Zakończy on się dokładnie 20 września, a następny zaimplementuje nieznane wcześniej elementy na mapie oraz przedmioty do zdobycia. Więcej szczegółów powinniśmy otrzymać już wkrótce.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gry sieciowe w tym Fortnite przyczyniają się do wielu rozwodów

 0