Gry Square Enix wracają do usługi GeForce Now

Gry Square Enix wracają do usługi GeForce Now

W minionych miesiącach pisano o utracie przez GeForce Now gier kolejnych wydawców, aczkolwiek tym razem NVIDIA odniosła sukces, ponieważ do jej usługi wróciły produkcje od Square Enix. Do katalogu dodano 14 skasowanych wcześniej pozycji wliczając do tego Shadow of The Tomb Raider (oferujący funkcję ray tracingu), Just Cause czy Life is Strange. Producent podkreśla jednak, że to dopiero początek a tytułów od Square Enix pojawi się w przyszłości więcej. Oczywiście byłby to dla GeForce Now niemały sukces po tym, gdy ze współpracy wycofali się inni partnerzy firmy. Na liście byłych partnerów znajdują się, chociażby Activision, Bethesda czy 2K Games z kolei jednym z głównych powodów miały być nieścisłości w podpisanej umowie. Z drugiej jednak strony Zieloni współpracują z Ubisoftem, dzięki czemu korzystając z GeForce Now można odpalić m.in. serię Far Cry czy Assassin's Creed. Ponadto na liście dostępnych gier znajduje się Gothic 3 oraz Heroes of Might & Magic III - HD Edition.

Do GeForce Now wróciły gry wydawane przez Square Enix.

Platformę mocno wspiera także Epic Games co nie stanowi zaskoczenia, gdyż szef studia odpowiedzialnego za Fortnite chwalił serwis za podejście przyjazne dla programistów i wydawców. Zapewne teraz NVIDIA liczy, że wróci do łask również innych firm, których gry trafią na GeForce Now i będzie mogła podjąć poważniejszą rywalizację z Google Stadia. Warto wspomnieć, że Stadią rozczarowana jest pewna grupa osób i zalicza się do niej szef Take-Two odpowiadającego za wydawanie serii Grand Theft Auto. Strauss Zelnick podczas przemówienia na dorocznej konferencji Bernstein Annual Strategic Decisions Conference stwierdził, iż uruchomienie Stadia było zbyt powolne, zaś Google obiecał za dużo jak na obecne możliwości usługi. Sternik Take-Two mimo rozczarowania Google Stadia pozostaje zwolennikiem grania w chmurze, ponieważ dzięki niemu z tytułami zapoznają się osoby niemające odpowiednio wydajnego komputera do ich uruchomienia.

GeForce Now oferuje dwa plany z czego jeden darmowy zapewnia standardowy dostęp w tym maksymalnie 1-godzinną sesję. Natomiast kosztujący 25 złotych miesięcznie Founders pozwala spędzić przy grach więcej godzin w ramach pojedynczej sesji, jak również dostajemy opcję RTX On czy priorytetowy dostęp. Google Stadia to wydatek 9,99 dolarów płatnych co 30 dni. W ramach Stadia Pro można zagrać w 4K HDR z dźwiękiem 5.1 surround sound. Ponadto Google wprowadziło opcję odpalenia swojej usługi nawet na smartfonie, który nie znajduje się na liście wspieranych urządzeń.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gry Square Enix wracają do usługi GeForce Now

 0