Gry w formie usługi? Ubisoft stawia na wieloletni rozwój

Gry w formie usługi? Ubisoft stawia na wieloletni rozwój

Reprezentant popularnej firmy podzielił się informacjami odnośnie najbliższych planów Ubi odnośnie wydawanych przez nich gier, a usługa, to w tym przypadku słowo klucz. 

Gdy jakiś czas temu prezes Ubisoftu w wywiadzie wietrzył nadchodzący koniec konsol, a jego wizja przyszłości branży wirtualnej rozrywki ograniczała się do grania w chmurze, wywołał sporą kontrowersję. Opieranie się na technologii mającej swój początek lata temu, która ostatecznie odsunęła się w cień raczej mało kto traktuje poważnie. Oczywiście nie wiemy, co przyniesie przyszłość i czy streaming nie stanie się standardem. Obecny plan francuskiego wydawcy jest nieco odmienny, ponieważ stawia na wieloletnie wspieranie swych tytułów, czego idealnym przykładem jest chociażby Rainbow Six Siege, który mimo kilku wiosen na karku wciąż cieszy się sporą popularnością wśród fanów głównie za sprawą regularnych aktualizacji.

Ubisoft oprze swój model biznesowy na wieloletnim wspieraniu posiadanych w swym katalogu produkcji poprzez regularne dostarczanie dodatków oraz aktualizacji

Własnie na tym modelu biznesowym, a więc dawaniu grom tzw. drugiego życia zamierza oprzeć swoją działalność Ubisoft. Koncept ten został niejako potwierdzony w trakcie zakończonych niedawno targów E3, kiedy to przedstawiciel dewelopera zdradził, iż nadchodzący Assassin's Creed: Odyssey należy do grupu produkcji mających być rozwijanych przez najbliższe lata. Tym samym ich posiadacze otrzymają znaczną ilość kolejnych dodatków, czy update'ów. Z drugiej strony obietnice tego dewelopera nie zawsze stanowią odzwierciedlenie w rzeczywistości. Wystarczy przytoczyć tu np. Assassin's Creed: Origins, który według obietnic miał dostawać pakiety fabularnych DLC, tymczasem nie słychać by autorzy mieli jeszcze coś takiego w planach. Tak czy inaczej, plany długookresowego wsparcia dla gier są niezwykle interesujące i jeżeli Ubisoft je zrealizuje, to zapewne dostanie znacznego plusa u fanów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gry w formie usługi? Ubisoft stawia na wieloletni rozwój

 0