Gry z PlayStation na Netflix? To całkiem prawdopodobne

Gry z PlayStation na Netflix? To całkiem prawdopodobne

Netflix ogłosił zamiar wejścia na rynek gier. Chociaż gigant przesyłania strumieniowego wcześniej udostępnił wiele interaktywnych programów i filmów, ta ostatnia zmiana wydaje się być znacznie ważniejsza, a teraz mamy dodatkowe informacje na temat tego, co może wejść w skład nowej usługi.

Nieoficjalne informacje mówią, że Netflix może współpracować z Sony, aby wprowadzić gry PlayStation do usługi – przynajmniej tak wydają się sugerować osoby przeszukujące dane. W związku z wiadomością, że Netflix chce wejść na rynek gier wideo, eksplorator danych Steve Moser zajrzał do aplikacji Netflix, ujawniając wiele interesujących szczegółów. Spośród nich dwie najbardziej godne uwagi wydają się sugerować, że usługa doda obsługę kontrolera DualSense – ale jeszcze bardziej interesujący jest fakt, że w aplikacji znaleziono obraz Ghost of Tsushima.

Informacje pozyskane z aplikacji Netflixa sugerują, że gigant może chcieć wprowadzić do usługi gry z PlayStation. Takie rozwiązanie może być hitem.

Choć w tym momencie to tylko spekulacje, wszystko to wydaje się sugerować, że być może PlayStation i Netflix chcą nawiązać współpracę, wprowadzając gry producenta konsoli do usługi przesyłania strumieniowego. Netflix to jedna z największych platform do strumieniowego przesyłania filmów i telewizji na świecie. Chociaż Sony ma własną usługę przesyłania strumieniowego gier w postaci PlayStation Now, jej znaczenie w branży jest znacznie mniej widoczne w porównaniu z takimi usługami jak Microsoft xCloud – który ostatnio zdobywa coraz większe uznanie.

Współpraca PlayStation z Netflix, aby udostępnić swoją bibliotekę gier AAA ponad 200 milionom subskrybentów usługi, wydaje się korzystnym dla obu stron posunięciem. W chwili obecnej są to tylko podejrzenia, jednak pewne jest, że Netflix będzie musiał związać się z jakimś gamingowym gigantem, by nie skończyć z niszową usługą pokroju Google Stadia. Wprowadzenie do platformy gier z PlayStation może być rozwiązaniem zapewniającym sukces.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gry z PlayStation na Netflix? To całkiem prawdopodobne

 0