Gry ze Steam na konsoli PS4? Tak, to możliwe!

Gry ze Steam na konsoli PS4? Tak, to możliwe!

W poprzedniej generacji Sony nawiązało partnerstwo z Valve i liczyło na integrację platformy Steam i PS3. Niestety te plany się nie zmaterializowały, a współpraca była jedynie symboliczna. Tymczasem niezależny programista, posługując się PS4, Linuksem w wersji Arch oraz specjalnymi bibliotekami software'owymi zdołał uruchomić Steam na PS4, a nawet zagrać w kilka gier z przyzwoitym skutkiem.

Decyzja o obraniu architektury x86 przez obecne konsole sprawia, że stają się coraz bliższe pecetom

PS4, którym użytkownik o pseudonimie OsirisX się posłużył operowało na bardzo starym firmware (1.76; aktualna wersja to 3.50), który można złamać i zainstalować na nim Linuksa. OsirisX w swoim demonstracyjnym klipie zaprezentował grę Bastion, która działała w przyzwoitej ilości klatek oraz zaznaczył, że większość innych pozycji także funkcjonuje z zadowalającą płynnością, gdy użyje się średnich bądź niskich ustawień graficznych.

Zastanawiające jest to, czy takie posunięcie nie wprawi szefa Valve, Gabe'a Newella, w zadumę, czy może warto by eksplorować pomysł integracji platformy Steam także na konsolach w sposób oficjalny.

Jakub Krawczyński
Jakub Krawczyński Redaktor

Z wykształcenia anglista i pedagog - lubuje się w rąbniętej muzyce i alienujących filmach. Podobno zna się na grach i dlatego bezwstydnie przyznaje się do tego w notce o sobie, bo i tak ich nikt nie czyta.

Zgłoś autorowi błąd na stronie

Komentarze


Ładuję...