GTA V na konsolach nowej generacji tylko w 30 klatkach na sekundę

GTA V na konsolach nowej generacji tylko w 30 klatkach na sekundę

GTA V pierwotnie zostało wydane już w 2013 roku, kiedy to gra trafiła na konsole poprzedniej generacji, czyli wciąż jeszcze PlayStation 3 i Xbox 360. Jednak premiera miała miejsce we wrześniu, czyli niemal na zbiegu dwóch generacji. W końcu zaledwie 2 miesiące później na sklepowych półkach pojawiły się PlayStation 4 oraz Xbox One. Nic dziwnego, że Rockstar Games przygotowało też wersję na te konsole. Co prawda wyszła ona aż rok po ich premierze, bo w listopadzie 2014 roku, ale miało to sporo sensu. Tego samego nie można powiedzieć o GTA V wydawanym na konsole nowej generacji - PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Zapowiedź 7-letniej gry na tych urządzeniach została przyjęta przez wielu graczy niczym skok na kasę, tym bardziej że Grand Theft Auto V da się na nich uruchomić w ramach wstecznej kompatybilności. Jeśli się na to zdecydujecie, to zapomnijcie o usprawnieniach.

GTA V uruchomione na nowych konsolach w ramach wstecznej kompatybilności będzie działać w 30 klatkach na sekundę.

GTA V

Mogłoby się wydawać, że nawet przy wstecznej kompatybilności gry będą w stanie wykorzystać możliwości nowych konsol i działać np. z większą płynnością. Jednak sprawa nie jest aż tak prosta, jak mogłoby się wydawać. Okazuje się, że GTA V uruchomione na PlayStation 5 oraz Xbox Series X nadal będzie wyświetlane w zaledwie 30 klatkach na sekundę. Jedyną różnicą w porównaniu z aktualną generacją będzie dużo szybsze ładowanie gry, trwające podobne zaledwie kilka sekund. Czemu na nowych konsolach nie zobaczymy GTA V w 60 klatkach na sekundę? W tym miejscu możemy jedynie spekulować, ale należy pamiętać, że Rockstar Games zapowiedziało osobą wersję gry na PlayStation 5 i Xbox Series X. Prawdopodobnie dopiero ona w pełni wykorzysta możliwości obu urządzeń.

Czy sprzedawanie trzeci raz praktycznie tej samej gry, na trzecią już generację konsol ma sens? Z perspektywy graczy prawdopodobnie żadnego. Natomiast dla Rockstar Games i ich wydawcy, czyli Take-Two Interactive, to prawdopodobnie bardzo sensowne posunięcie, które może przynieść dodatkowe i to niemałe zyski. Czy to spodoba się graczom? Prawdopodobnie nie. Czy kupią grę? Podejrzewam, że spora część jednak zdecyduje się na zakup GTA V na PlayStation 5 lub Xbox Series X. To trochę tak, jak z mikropłatnościami - wszyscy ich nienawidzą, ale jednak przynoszą one twórcom gier ogromne zyski. GTA V będzie grywalne na PS5 i XSX w dniu premiery obu konsol. Wersja poprawiona, wykorzystująca pełnę ich możliwości, zadebiutuje gdzieś w 2021 roku, ale dokładna data nie jest jeszcze znana.

Pokaż / Dodaj komentarze do: GTA V na konsolach nowej generacji tylko w 30 klatkach na sekundę

 0