GTA V zarobiło więcej pieniędzy niż jakikolwiek film w historii

GTA V zarobiło więcej pieniędzy niż jakikolwiek film w historii

Kto by pomyślał jeszcze kilka lat temu, że kinowe hity pozostaną daleko w tyle za grami wideo. Jednak ten stan rzeczy właśnie trwa w najlepsze, a za sukcesem stoi ostatnie dziecko Rockstara.

Od momentu premiery w 2013 roku GTA V rozeszło się w liczbie 90 milionów egzemplarzy, co stanowi sumę 6 miliardów dolarów zysku, a tym samym rekord dla wydawcy Take-Two. Przebija też osiągnięcie kinowych Gwiezdnych Wojen oraz Gone With The Wind, które zebrały 3 miliardy USD. Nawet dystrybucja płyt DVD czy strumieniowanie nie zbliżyły topowych filmowych produkcji do dzieła Rockstara. Podczas gdy cała seria Mario przewyższyła osiągnięcie piątki, to żadna pojedyncza odsłona nie była bliska magicznych 6 miliardów dolarów. Do głównych cech wyróżniających Grand Theft Auto V na tle konkurencji należy jej długowieczność, którą gwarantuje tryb wieloosobowy dzięku czemu w ubiegłym roku (równo cztery lata od debiutu) była szóstą najlepiej sprzedającą się grą w USA według danych NPD Group.

Imponujące statystyki GTA V dobitnie pokazują, iż branża gier wideo cieszy się obecnie znacznie większym zainteresowaniem niż filmowa

Statystyki są do tego stopnia imponujące, że branżowa analityczka Needham & Co. Laurka Martin przyznała, iż nie wierzyła w możliwość utrzymania tak długiego i potężnego zainteresowania przez niemłody już produkt. W porównaniu do filmów, jak również innych mediów gry wideo stanowią rentowny przemysł. Za potwierdzeniem tych słów stoją najświeższe statystyki, które podają, że rok temu na gałąź wirtualnej rozrywki fani przeznaczyli aż 36 miliardów dolarów (15% więcej niż dwa lata wcześniej). Tymczasem sprzedaż biletów kinowych poprawiła się o 3%, aczkolwiek zyski nie były już tak opłacalne, wywołując przy okazji liczne debaty o sensie ich dalszego funkcjonowania. Ekspert KeyBanc, Evan Wingren przyznał, że gry wideo dzięki interaktywnej zawartości dostosowanej do konkretnego modelu biznesowego mają godną pozazdroszczenia pozycję społeczną. Teraz oczy wszystkich skierowano na zapowiedziany jakiś czas temu kolejny hit ojców GTA mianowicie Red Dead Redemption 2. Ciekawe czy uda mu się powtórzyć ten sukces?

Pokaż / Dodaj komentarze do: GTA V zarobiło więcej pieniędzy niż jakikolwiek film w historii

 0