GTA VI - nowe przecieki sugerują akcję osadzoną w trzech miastach

GTA VI - nowe przecieki sugerują akcję osadzoną w trzech miastach

Pomimo że ostatnia odsłona popularnej serii zadebiutowała w 2013 roku, to za sprawą ogromnej popularności sieciowego komponentu, GTA V wciąż przynosi Rockstar Games ogromne zyski. Nie oznacza to jednak, że uznany producent nie pracuje nad kontynuacją, co zresztą zdają się wyraźnie sugerować najnowsze przecieki, które dostarczają nam ciekawych szczegółów na temat GTA VI. Oczywiście te uznać trzeba jak na razie za zwykłe plotki, przynajmniej dopóki nie zostaną potwierdzone przez kolejne doniesienia od zaufanych źródeł. Trzeba jednak przyznać, że coś może być tu na rzeczy, ponieważ najnowsze informacje zdają się pochodzić od byłego pracownika Rockstar India, który (według jego CV) pracował nad projektami pojazdów dla produkcji Rockstar Games, w tym zarówno do DLC GTA V, jak i nadchodzącego GTA VI. Jego nazwisko pojawia się także w napisach końcowych do Red Dead Redemption 2, co tylko zwiększa wiarygodność tej osoby.

Rozbicie akcji na kilka miast zdaje się sugerować także niedawny przeciek z Pastebin, w którym mowa jest o Liberty City, ale także Vice City.

Już wcześniej docierały do nas sygnały, że tak naprawdę prace nad GTA VI ruszyła już w 2016 i najnowsze doniesienia sugerują, że te postępują. Opublikowany przez projektanta post najpierw dostrzeżony został przez użytkownika forum GTAForums. Następnie, kiedy internauci zaczęli kopać głębiej, odkryli ciekawy post umieszczony na Glassdoor, czyli stronie, na której obecni i byli pracownicy mogą anonimowo pozostawiać komentarze na temat pracodawców i ich zarządu. Jeden z nich zawierał list, w których pierwsze litery jednego z punktów układały się w hasło „GTA 6 LSVCLC”, co dość jednoznacznie zdaje się wskazywać na GTA VI i miejsce akcji gry, którym mają być aż trzy miasta: Los Santos, Vice City i Liberty City.

Co więcej, rozbicie akcji na kilka miast zdaje się sugerować także niedawny przeciek z Pastebin, w którym mowa jest o Liberty City, ale także Vice City. Tutaj dowiedzieliśmy się również, że ze względu na ograniczenia sprzętu obecnej generacji w zakresie pamięci, „szóstka” trafi już tylko na PlayStation 5 i Xbox Scarlett (zapewne także na PC). W grze pojawić mają się też różne okresy czasowe, a to za sprawą retrospekcji, konkretne sklepy oferować mają charakterystyczne dla nich przedmioty, a w GTA VI doczekać mamy się też spotkań z nieznajomymi, inspirowanymi tymi z RDR2 (te przeważnie owocowały naprawdę ciekawymi misjami pobocznymi).  Warto też przypomnieć przeciek z marca zeszłego roku, który sugerował premierę w 2022 roku i akcję w Vice City w latach 80. ubiegłego wieku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: GTA VI - nowe przecieki sugerują akcję osadzoną w trzech miastach

 0