Guardians of the Galaxy od twórców Deus Ex już w październiku

Guardians of the Galaxy od twórców Deus Ex już w październiku

Zespół odpowiedzialny za gry Deus Ex zmierzy się z jedną z najsłynniejszych grup superbohaterów Marvela. Podczas wystąpienia na targach E3 2021 wydawca Square Enix ujawnił, że Eidos Montreal pracuje nad grą zatytułowaną po prostu Guardians of the Galaxy (Strażnicy Galaktyki). Tytuł ten pozwali nam wcielić się w rolę Star Lorda (aka Petera Quill) w przygodowej grze akcji z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Bohaterowi oczywiście przez cały czas towarzyszyć będzie reszta Strażników (Gamora, Groot, Rocket i Drax), kontrolowana przez sztuczną inteligencję. Wydaje się to nieco zmarnowanym potencjałem na kooperacje, ale twórcy podkreślają, że chcą skupić się na doświadczeniach single-player. 

Na targach E3 2021 wydawca Square Enix ujawnił, że Eidos Montreal pracuje nad grą zatytułowaną po prostu Guardians of the Galaxy.

Akcja toczy się kilka lat po jakiejś międzygalaktycznej wojnie, kiedy Strażnicy są wciąż stosunkowo świeżą grupą, będąc razem od niecałego roku. Eidos mówi również, że wybory będą odgrywać dużą rolę: jako lider zespołu będziemy musieli podejmować decyzje, które mają wpływ na fabułę. Na przykład podczas jednej sekwencji będziemy musieli zdecydować, czy sprzedać Rocketa, czy Groota jakiemuś kolekcjonerowi potworów. Co ciekawe, Strażnicy już wcześniej doczekali się gry w dużym stopniu opartej na wyborach i mowa tu o produkcji od Telltale z 2017 roku. Wczesne nagrania z rozgrywki pokazują grę wypełnioną akcją, kolorowymi światami, mnóstwem muzyki z lat 80., dziwnymi obcymi potworami, statkami kosmicznymi i zabawnymi dialogami.

To nie jest pierwsza wyprawa Square Enix w świat Marvela, ponieważ wydawca wcześniej wydał grę Avengers opracowaną głównie przez Crystal Dynamics (Eidos Montreal również pomagał w tej grze). Pomimo dobrze przyjętej kampanii dla jednego gracza, produkcja nie spełniła pokładanych w niej nadziei, głównie za sprawą postawienia na model gry jako usługi  i mikropłatności, które spotkały się z dużą krytyką. Tymczasem Guardians of the Galaxy będzie całkowicie jednoosobowy, bez dodatkowych DLC lub mikrotransakcji. Dotychczas tytuły oparte na uniwersum Marvela nie wypadały najlepiej, choć powoli się to zmienia. Przede wszystkim studio Sony Insomniac wydało świetnego Spider-Mana, a następnie bardzo dobry spin off z udziałem Milesa Moralesa. Przekonamy się, czy Guardians of the Galaxy poprawi te statystyki już 26 października, bo tego dnia gra ukazać ma się na PC, PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Guardians of the Galaxy od twórców Deus Ex już w październiku

 0