Gwiazda ligi Overwatch zawieszona za molestowanie nieletniej

Gwiazda ligi Overwatch zawieszona za molestowanie nieletniej

Liga Overwatch oficjalnie odsunęła Jonathana "DreamKazpera" Sancheza od uczestnictwa w rozgrywkach. Powodem są oskarżenia o utrzymywanie kontaktów seksualnych z nieletnią osobą.

Ekipa Boston Uprising, w której to barwach występował "DreamKazper" oświadczyła, że w pełni zgadza się z decyzją zarządu i również zawiesili oskarżonego. Popularny gracz wykorzystał fascynację 14-latki i rzekomo utrzymywał z nią kontakty o naturze seksualnej. Trwa dochodzenie wyjaśniające, jednak na chwilę obecną wiadomo, że to poszkodowana ujawniła całą sprawę. Nastolatka stworzyła dokument, w którym publikuje liczne dowody jak zrzuty ekranu z rozmów wideo i przesyłanych wiadomości na Twitterze, dowodząc, że rozmowy faktycznie miały charakter seksualny. Dziewczyna podkreśla, że jej 21-letni rozmówca wiedział, że ma ona zaledwie 14 lat. Oficjalnie graczowi nie postawiono żadnych zarzutów, jednakże ze względu na bardzo delikatny charakter całej sprawy, zdecydowano się podjąć stanowcze działania w związku z jego osobą.

"DreamKazper" ma szansę już nigdy nie wziąć udziału w profesjonalnych rozgrywkach

"DreamKazper" nakłaniał fankę do wysyłania mu nagich zdjęć i prowadził z nią rozmowy z podtekstem seksualnym. Jak pisze sama nastolatka "po miesiącach rozmów z moimi najbliższymi znajomymi, zrozumiałam czym były te rozmowy. Upubliczniam je mając nadzieję, że uchronię przed tym innych. DreamKazper nie powinien brać udziału w działaniach związanych z seksem z osobą o 7 lat młodszą. Reprezentując swoją drużynę wykorzystał swoją sławę, by mnie omotać i wykorzystać" - oświadczyła nastolatka. Póki co brak jest oświadczenia od samego gracza. O ile wątpliwości może budzić fakt, że dziewczyna potrzebowała "miesięcy" i znajomych, by się zorientować w sytuacji, co może budzić podejrzenia o chęci zdobycia rozgłosu, to z drugiej strony 21-latek powinien wiedzieć już co jest dozwolone zarówno prawnie, jak i moralnie - a co takie nie jest. Zanim jednak ktokolwiek wyda osąd, trzeba poczekać na reakcję władz. Oświadczenie oraz zapisy rozmów możecie znaleźć pod tymi adresami: LINK, LINK .

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gwiazda ligi Overwatch zawieszona za molestowanie nieletniej

 0