H2K wygrywa z HK Esports i awansuje do półfinału IEM Katowice 2017

H2K wygrywa z HK Esports i awansuje do półfinału IEM Katowice 2017

Właśnie zakończył się pierwszy mecz League of Legends na IEM 2017 w Katowicach, którego ceną był awans do półfinałów zawodów. Dla Polaków był to pojedynek szczególnie emocjonujący, gdyż brał w nim udział nasz rodak.

Około godziny 14:00 rozpoczął się pojedynek w League od Legends pomiędzy H2K oraz Hong Kong Esports. Zwycięzca tego meczu zapewniał sobie awans do półfinału IEM 2017 w Katowicach, w którym czeka już Flash Wolves. Zdecydowanym faworytem spotkania byli Europejczycy z H2K, w składzie których gra jedyny Polak na tym turnieju LoL-a, czyli Marcin ‘Jankos’ Jankowski. I chociaż na początku nie obyło się w Spodku bez małej niespodzianki, to jednak faworyci finalnie okazali się lepsi i awansowali do półfinału turnieju, gdzie znowu będą mieli okazję zagrać przez polską publicznością już jutro.

Po pierwszej mapie meczu pomiędzy H2K i Hong Kong Esports zapowiadało się na niemałą niespodziankę.

League of Legends

Według wielu H2K było zdecydowanym faworytem meczu z Hong Kong Esports. Europejczycy pokonali już raz Tajwańczyków w pojedynku grupowym. Co więcej, potrzebowali do tego zaledwie 45 minut, więc nie ma co się dziwić, że byli stawiani w roli murowanych zwycięzców. Jednak pierwsza mapa przyniosła sporą niespodziankę, bowiem została ona wygrana przez Azjatów. Jednak to tylko rozwścieczyło ‘Jankosa’ i jego kolegów i ci zmiażdżyli swoich rywali na dwóch kolejnych mapach i finalnie wygrali 2:1. Po spotkaniu Polak przyznał, że na początku trochę zlekceważyli przeciwników. Tego samego błędu nie popełnili w późniejszej fazie meczu, dzięki czemu już jutro o 16:00 zmierzą się w półfinale z niełatwym przeciwnikiem, jakim jest Flash Wolves.

Pokaż / Dodaj komentarze do: H2K wygrywa z HK Esports i awansuje do półfinału IEM Katowice 2017

 0