Haker mający na koncie liczne włamania ujawnił lukę T-Mobile

Haker mający na koncie liczne włamania ujawnił lukę T-Mobile

Kane Gamble, nastolatek, który w ubiegłym miesiącu przyznał się przed sądem do włamania na komputery kilku czołowych amerykańskich urzędników, znalazł również błąd w zabezpieczeniach T-Mobile. 

Według najnowszych informacji haker pomyślnie odszukał groźną lukę bezpieczeństwa na stronie usługodawcy telekomunikacyjnego. Krótko mówiąc, umożliwiała ona atakującym przejęcie pełnej kontroli nad kontami klientów niemieckiej sieci komórkowej. 18-letni Gamble potwierdził dziesięć ciążących na nim zarzutów o włamania trwające od końca 2015 do połowy 2016 roku. Sprawa dotyczy osób wysokiego szczebla amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości, wśród których znalazł się m.in. dawny szef CIA John Brennan, James Clapper, dyrektor National Intelligence za czasów prezydentury Baracka Obamy, były amerykański sekretarz ds. bezpieczeństwa wewnętrznego oraz John Holdren, były doradca naukowy i technologiczny Obamy. Jak widać lista ofiar jest bardzo interesująca.

Haker, który miał włamać się na konta wielu ważnych amerykańskich polityków, potwierdził odkrycie istotnej luki w zabezpieczeniach popularnej sieci komórkowej

Wspomniany raport o błędach T-Mobile podchodzi od eksperta bezpieczeństwa, na którym również ciążyły zarzuty cyberprzestępstwa. Gdy Gamble oczekuje na skazanie za zbrodnie, które popełnił w wieku 15 lat, pała się zgłaszaniem błędów, zaś jeden z nich został odkryty w grudniu ubiegłego roku. Zaznaczył on, że mimo iż problem występował przez bardzo długi okres czasu, nie sądzi by ktokolwiek wcześniej miał świadomość zagrożenia. Co ciekawe, błąd wykryto około dwa miesiące temu i zastanawiający jest fakt, czemu zwlekano z oficjalnym potwierdzeniem taki szmat czasu. Warto nadmienić, iż poszkodowany rzekomo usunął lukę w niecałe 24 godziny, a haker dostał nagrodę w wysokości 5 tysięcy dolarów. Na koniec warto przestrzec wszystkich użytkowników, by stosowali się do podstawowych zasad bezpiecznego używania internetu i nie logowali się na podejrzane strony. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Haker mający na koncie liczne włamania ujawnił lukę T-Mobile

 0