Hakerzy atakują kolejnego rosyjskiego giganta, a wyciek dedykują Hillary Clinton

Hakerzy atakują kolejnego rosyjskiego giganta, a wyciek dedykują Hillary Clinton

Anonymous od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę atakują różne cele związane z Federacją Rosyjską. Grupa haktywistów doprowadziła m.in. do przeciążenia stron internetowych rosyjskich ministerstw czy wykradła ogromną bazę danych z Roskomnadzoru. Grupy hakerów z całego świata reagują na wojnę u naszego sąsiada, a teraz ich łupem padły dane giganta naftowego.

Grupa hakerów włamała się do Transnieft, rosyjskiego przedsiębiorstwa państwowego odpowiadającego za krajowe sieci ropociągów mającego swą siedzibę w Moskwie. Jest to podmiot kontrolujący 70 tysięcy ropociągów oraz odpowiadający za transport 80 procent ropy produkowanej w Rosji. Distributed Denial of Secrets opublikował link prowadzący do ważących 79 GB wiadomości e-mail pochodzących od Omega Company, działu badawczo-rozwojowego Transneftu. Omega Company, produkuje szereg zaawansowanych technologicznie systemów monitorowania temperatury rurociągów naftowych, jak na ironię, koncentrując się na wykrywaniu wycieków. Wiadomości zawierają m.in. informacje o konsekwencjach nałożonych sankcji.

Hakerzy wykradli dane rosyjskiego giganta naftowego.

Są także wzmianki o fakturach i szczegóły dotyczące wysyłki produktów, a nawet zdjęcie przedstawiające serwerownię. Niektóre e-maile pochodzą z 15 marca. Hakerzy pliki przekazali dziennikarzowi organizacji non-profit DDoSecrets. Haktywiści sarkastycznie zadedykowali wyciek Hillary Clinton objętej przez Federację Rosyjską sankcjami, która namawiała grupę Anonymous do prowadzenia cyberataków wymierzonych w Rosję. Nie jest to baza danych porównywalna z Roskomnadzorem, ponieważ tam przejęto pliki ważące 817 GB, które odsłaniają kulisy działania kremlowskiej propagandy. To jednak nie wszystko, bowiem hakerzy zaatakowali też stronę internetową Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych.

Co ciekawe Anonymous ma stać za przerwaniem przemówienia Władimira Putina, prezydenta Rosji na moskiewskim stadionie Łużniki z okazji 8. rocznicy aneksji Krymu. Putin wygłosił przemówienie do zgromadzonych na miejscu pracowników państwowych firm i administracji, ale w chwili gdy wspomniał o "operacji specjalnej" czyli militarnym ataku na Ukrainę i tego, że ataku dokonano w dniu urodzin "wybitnego rosyjskiego wojskowego" transmisja telewizyjna została nagle przerwana. Za zdarzeniem mają stać Anonymous, którzy doprowadzili do przeciążenia serwera.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Hakerzy atakują kolejnego rosyjskiego giganta, a wyciek dedykują Hillary Clinton

 0