Half-Life Alyx można uruchomić bez gogli VR. Gra posiada ukryty tryb

Half-Life Alyx można uruchomić bez gogli VR. Gra posiada ukryty tryb

Jeśli chcecie zagrać w Half-Life: Alyx ale nie posiadacie VR, to nic straconego - wystarczy tylko trochę cierpliwości. Valve jest przekonane, że powstanie moda umożliwiającego rozgrywkę przy pomocy i klawiatury oraz standardowego monitora to tylko kwestia czasu. Przekonanie to nie bierze się znikąd i nie jest to tylko wiara studia w ponadprzeciętne możliwości swojej społeczności. Studio wprowadziło do produkcji specjalny tryb deweloperski, umożliwiający grę bez gogli VR. Studio twierdzi, że tryb ten jest zepsuty i oferuje kiepskie doznania z gry, ale dla modderów jest to świetny punkt wyjścia. Valve ma tryb debugowania w Alyx, który pozwala deweloperom poruszać się po środowisku gry bez konieczności zakładania zestawu VR. Teraz, gdy gra jest wydana, gracze odkryli zestaw parametrów uruchamiania i poleceń konsoli, pozwalających uruchomić ten tryb w domu.

Valve ma tryb debugowania w Alyx, który pozwala deweloperom poruszać się po środowisku gry bez konieczności zakładania zestawu VR. To świetny start dla modderów.

 Valve oczywiście szybko załatało tryb debugowania w grze, choć nadal można pobrać stare wersje Alyx dzięki narzędziu do pobierania depot Steam. Aby uruchomić grę bez gogli, wystarczy pobrać starą wersję gry i uruchomić ją z parametrami "-nocrashdialog -retail -allowdebug -vconport 29000 -vcon -dev -720". Teraz trzeba tylko zaczekać, aż modderzy wprowadzą do gry elementy takie jak uzbrojenie, co pozwoli na normalną rozgrywkę każdemu bez VR. Tyler McVicker z Valve News Network znalazł dodatkowo kilka poleceń konsoli, które sprawiają, że gra jest nieco bardziej kompletna - na przykład ręce VR pojawiają się na miejscu, dzięki czemu można naciskać przyciski i przechodzić przez niektóre zagadek.

Wygląda na to, że grę można uruchamiać, ale sporo nie działa. Elementy takie jak rękawice grawitacyjne wydają się być zepsute. Póki co nie jest to odpowiedni sposób na granie w Alyx, chociaż z pewnością wkrótce zobaczymy, jak ktoś spróbuje przejść przez grę w ten sposób. "Tak, to się stanie" - powiedział Robin Walker o potencjalnym modzie do Alyx, który pozwoli grać na klawiaturze i myszy. "Nie mam nic przeciwko, ale ze względu na innych członków zespołu nie chcę powiedzieć, że zachęcam do stworzenia tego, ale tak się stanie. Wydaje mi się, że ludzie będą wtedy mieli lepsze zrozumienie, dlaczego zdecydowaliśmy się stworzyć produkt na VR". Walker dodał również, że gra bez VR będzie kiepska, ale chętnie odwoła swoje słowa, gdy porządny mod udowodni mu, że się mylił.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Half-Life Alyx można uruchomić bez gogli VR. Gra posiada ukryty tryb

 0