Half-Life: Alyx oficjalnie. To pełnoprawny prequel Half-Life 2

Half-Life: Alyx oficjalnie. To pełnoprawny prequel Half-Life 2

Po przeszło 12 latch, Valve w końcu powróci do uniwersum Half-Life. Firma zapowiedziała właśnie Half-Life: Alyx, które określane jest jako pełnoprawna odsłona serii, z tą różnicą, że mamy do czynienia z grą VR. Jeśli jednak myślicie, że Alyx pozwoli poznać wydarzenia rozgrywające się po Half-Life 2: Episode Two, to nic z tego, ponieważ tytuł ten rozgrywać będzie się pomiędzy pierwszą a drugą odsłoną cyklu, co dla wielu osób może być rozczarowaniem. Tym bardziej, że Episode Two zakończył się przecież ogromnym cliffhangerem. Mimo wszystko Valve zna się na robieniu gier i Half-Life: Alyx może okazać się jedną z najlepszych gier na rynku dedykowanych wirtualnej rzeczywistości. Premiera produkcji zaplanowana została na marzec 2020 roku i będą mogli w nią zagrać wszyscy posiadacze gogli VR kompatybilnych z PC. Właśnie ruszyła przedsprzedaż w cenie 214,99 zł, ale obecnie tytuł jest przeceniony do 193,49 zł, a posiadacze headsetu Valve Index otrzymają go za darmo.

 Half-Life: Alyx to pełnoprawna odsłona serii, z tą różnicą, że mamy do czynienia z grą VR. Posiadacze headsetu Valve Index otrzymają go za darmo.

Niestety producent nie ma planów wydania wersji niewymagającej headsetu VR, co wyraźnie zawęzi grono odbiorców Alyx, ale być może gra ta zachęci wiele osób do zakupienia takowego. Historia z kolei nie powinna być dużym zaskoczeniem dla osób, które grały w „dwójkę”. Ta koncentrować będzie się na postaci Alyx Vance i jej ojcu (Eli), którzy walczą z Combine, czyli obcą rasą okupującą ziemię. Poprzednie odsłony serii nie wyjaśniały zbyt dobrze jak obcy zniewolili ludzkość po wydarzeniach z pierwszej części, więc Valve może wypełnić tę lukę fabularną. Twórcy opublikowali zwiastun zapowiadający grę i trzeba przyznać, że ta prezentuje się świetnie, zachwycając szczegółami oraz możliwością interakcji praktycznie z każdym przedmiotem w VR. Trailer kończy się bardzo krótkim ujęciem na słynnego G-mana.     

„Każdy w Valve jest podekscytowany możliwością powrotu do świata Half-Life” - stwierdził Gabe Newell w opublikowanym oświadczeniu. „VR pobudziło nas. Zainwestowaliśmy bardzo dużo siebie w tę technologię. W sercu jesteśmy także twórcami gier i oddanie się grze VR tak ambitnej jest bardzo ekscytujące. Realizowanie tego w formie gry Half-Life daje poczucie kulminacji wielu rzeczy, na których nam zależy: prawdziwie wspaniałych gier, topowej technologii oraz otwartych platform. Nie możemy się doczekać aż ludzie tego doświadczą” - napisał szef Valve. My mamy tylko nadzieje, że Alyx rozpocznie dłuższy powrót do świata Half-Life, a nie będzie jedynie łabędzim śpiewem. Ogromna grupa fanów czeka przecież na dokończenie rozpoczętej historii.   

Half-Life: Alyx oficjalnie. To pełnoprawny prequel Half-Life 2

Pokaż / Dodaj komentarze do: Half-Life: Alyx oficjalnie. To pełnoprawny prequel Half-Life 2

 0