Half-Life doczekał się aktualizacji na 25. rocznicę. Gra dostępna teraz za darmo

Half-Life doczekał się aktualizacji na 25. rocznicę. Gra dostępna teraz za darmo

Valve zaskoczyło graczy dodając do 25-letniego Half-Life nową i rozbudowaną aktualizację. Gra otrzymała masę poprawek oraz nowości, a wszystko to z powodu celebrowania wypuszczenia jej ćwierć wieku temu. Co więcej, oprócz uaktualnienia produkcji, Valve zdecydowało, że udostępni Half-Life za darmo.

Half-Life dostał sporą aktualizację

Można powiedzieć, że 25 lat w branży gier to jak cała wieczność. Gry mają jednak bardzo długą historię i wbrew temu co mogłoby się wydawać, ćwierć wieku temu dostępne były nie tylko proste, dwuwymiarowe produkcje. Dokładnie 8 listopada 1998 roku światło dzienne ujrzała pierwsza odsłona gry Half-Life. Teraz, z okazji 25-lecia, Valve postanowiło przypomnieć graczom o tym jakże kultowym tytule. Po pierwsze aktualizacja. Do 25-letniej gry, twórcy postanowili dodać nowości oraz poprawki i ulepszeń. Zmiany obejmują między innymi dodanie 4 nowych map dla trybu multiplayer. Oto ich nazwy: Contamination, Pool Party, Disposal, RocketFrenzy. Za ich stworzeniem stoją projektanci poziomów Valve i podobno nowe mapy mają przesuwać granice możliwości silnika Half-Life.

Dokładnie 8 listopada 1998 roku światło dzienne ujrzała pierwsza odsłona gry Half-Life. Teraz, z okazji 25-lecia, Valve postanowiło przypomnieć graczom o tym jakże kultowym tytule.

Od premiery minęło już mnóstwo czasu, a gracze dysponują znacznie lepszym sprzętem niż ten, który można było kupić czasach, gdy Half-Life debiutował. W ramach aktualizacji postanowiono zatem odświeżyć ustawienia graficzne. Dodano wsparcie dla panoramicznego pola widzenia, opcję wyłączenia wygładzania tekstur w rendererze GL, poprawki oświetlenia z obsługą GL Overbright oraz Software'owe renderowanie na Linuxie. Do tego przerobiono całe UI (User Interface), aby poprawnie skalowało się na ekranach o większych rozmiarach.

Jest też wsparcie dla Steam Decka

Valve pisze także o wprowadzeniu poprawnej konfiguracji pada zaraz po wyjęciu z pudełka oraz wsparciu dla sieci Steam. Dość sporym, ale pozytywnym zaskoczeniem jest dodanie obsługi Steam Decka. Dokładnie tak, w Half-Life można teraz oficjalnie zagrać na przenośnej konsoli. Aktualizacja przynosi także nową zawartość. Z tych zmian możemy wyróżnić przywrócenie intro z klasycznym logo Valve oraz dodanie masy nowych sprejów. Z pełną listą zmian można zapoznać się na specjalnie poświęconej temu stronie.

Aktualizacja to jednak nie wszystko. Valve widocznie chce, aby z Half-Life mógł zapoznać się każdy, ponieważ zdecydowano się na udostępnienie gry za darmo. Oczywiście na platformie Steam. Warto dodać, że jeśli dodamy grę do konta przed godziną 19:00 dnia 20 listopada, będzie ona mogła zostać w naszej bibliotece już na zawsze. To co, kogo z Was czeka powrót do przeszłości gamingu? 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Half-Life doczekał się aktualizacji na 25. rocznicę. Gra dostępna teraz za darmo

 0