Halo 5 trafi na komputery osobiste

Halo 5 trafi na komputery osobiste

Seria Halo, podobnie jak wcześniej Forza Motorsport, trafi na PC-ty. Premierę gry przewidziano na 8-ego września i co istotne, będzie ona dostępna w sklepie Windows Store kompletnie za darmo. Niestety Halo 5: Forge, bo taki tytuł otrzymała produkcja, nie jest portem Halo 5: Guardians znanego z konsoli Xbox One, a tylko grą do rozgrywki wieloosobowej z przeniesionym zaledwie jednym trybem.

Ten tryb to zawarty w tytule Forge, w którym gracze na własną rękę muszą stworzyć zawartość: mapy, zasady, itd. Posiadacze komputerów osobistych uzyskają dostęp do zawartości wykreowanej wczesniej przez Xboksowców, jak również własny edytor do rozbudowy świata gry. Microsoft obiecuje, że stworzone elementy będziemy mogli bezproblemowo przenosić, a sam kreator udostępni identyczne funkcje na obydwu platformach.

Tradycyjnie, kompilacja PC-towa powinna zapewnić najlepsze doznania wizualne - w informacji udostępnionej prasie widnieje notka o wsparciu dla rozdzielczości Ultra HD 4K. Tym niemniej podobnie jak w przypadku Xboksa One, limit graczy w jednej sesji wyniesie 17 osób. Wymagania sprzętowe niestety nie są znane, ale już teraz wiadomo, że zagramy tylko na platformach z systemem Windows 10.

Widać wyraźnie, że Microsoft stara się usilnie promować najnowszą wersję "okienek". Wciąż jednak dawkuje flagowe marki Xboksa, by nie zniechęcić potencjalnych nabywców swojej konsoli.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Halo 5 trafi na komputery osobiste

 0