Halo 5 trafi na komputery osobiste

Halo 5 trafi na komputery osobiste

Seria Halo, podobnie jak wcześniej Forza Motorsport, trafi na PC-ty. Premierę gry przewidziano na 8-ego września i co istotne, będzie ona dostępna w sklepie Windows Store kompletnie za darmo. Niestety Halo 5: Forge, bo taki tytuł otrzymała produkcja, nie jest portem Halo 5: Guardians znanego z konsoli Xbox One, a tylko grą do rozgrywki wieloosobowej z przeniesionym zaledwie jednym trybem.

Ten tryb to zawarty w tytule Forge, w którym gracze na własną rękę muszą stworzyć zawartość: mapy, zasady, itd. Posiadacze komputerów osobistych uzyskają dostęp do zawartości wykreowanej wczesniej przez Xboksowców, jak również własny edytor do rozbudowy świata gry. Microsoft obiecuje, że stworzone elementy będziemy mogli bezproblemowo przenosić, a sam kreator udostępni identyczne funkcje na obydwu platformach.

Tradycyjnie, kompilacja PC-towa powinna zapewnić najlepsze doznania wizualne - w informacji udostępnionej prasie widnieje notka o wsparciu dla rozdzielczości Ultra HD 4K. Tym niemniej podobnie jak w przypadku Xboksa One, limit graczy w jednej sesji wyniesie 17 osób. Wymagania sprzętowe niestety nie są znane, ale już teraz wiadomo, że zagramy tylko na platformach z systemem Windows 10.

Widać wyraźnie, że Microsoft stara się usilnie promować najnowszą wersję "okienek". Wciąż jednak dawkuje flagowe marki Xboksa, by nie zniechęcić potencjalnych nabywców swojej konsoli.

Piotr Urbaniak
Piotr Urbaniak Redaktor, programista

Student informatyki, niekoronowany król ITHardware.pl ;)

Zgłoś autorowi błąd na stronie

Komentarze


Ładuję...