Halo: The Master Chief Collection w końcu na PC

Halo: The Master Chief Collection w końcu na PC

W końcu, chciałoby się rzecz, po wielu latach oczekiwań kultowa seria Halo powróci na pecety. Microsoft ogłosił bowiem w tracie programu Xbox Inside, że na komputery z systemem Windows trafi Halo: The Master Chief Collection , czyli antologia gier, która trafiła na konsolę Xbox One w 2014 roku. Gigant z Redmod zapewnia, że nie będzie to jednak zwykły port, przygotowany po linii najmniejszego oporu, dlatego przygotowanie pakietu wymagać będzie czasu i poszczególne gry, które wchodzą w jego skład, wypuszczane będą pojedynczo na Microsoft Store oraz Steam. W ramach Halo: The Master Chief Collection otrzymamy praktycznie wszystkie gry z głównej serii oraz dwa spin-offy, w których ikoniczny Master Chief nie odgrywa głównej roli. I tak, dostaniemy Halo: Combat Evolved Anniversary, Halo 2: Anniversary, Halo 3, Halo 3: ODST Campaign oraz Halo 4, ale na starcie pakietu dostaniemy bardzo udane Halo: Reach.

W ramach Halo: The Master Chief Collection otrzymamy Halo: Combat Evolved Anniversary, Halo 2: Anniversary, Halo 3, Halo 3: ODST Campaign oraz Halo 4, ale na starcie pakietu dostaniemy bardzo udane Halo: Reach.

Halo: The Master Chief Collection w końcu na PC

Konsolowi gracze także nie będą poszkodowani, ponieważ Halo: Reach zawita również na Xbox One, gdzie wykorzysta nawet możliwości Xbox One X (4K z HDR i 60 kl./s), aczkolwiek zostanie w tym przypadku rozdzielone na dwa elementy. Dotychczasowi posiadacze Halo: The Master Chief Collection otrzymają za darmo tryb multiplayer (w tym także Forge i Theater), ale będą musieli dopłacić za kampanię fabularną oraz Firefight. Oczywiście subskrybenci Xbox Game Pass otrzymają dostęp do całości. Microsoft podkreśla także skupienie się na przeniesieniu sterowania na myszkę i klawiaturę, ponieważ o ile Halo 2 trafiło już wcześniej na PC, tak Halo 3 i Halo 4 projektowane były tylko i wyłącznie z myślą o konsolach. Jest to jeden z powodów, dla którego nie otrzymamy całego pakietu od razu, ponieważ firma chce, by zespół deweloperski mógł skupić się na tym projekcie i ewoluować oraz reagować na uwagi fanów.

Brian Jarrard z ekipy 343 Industries stwierdził wprost, że chcą upewnić się, że każdy tytuł jest przygotowany jak należy, bez konieczności zmuszania graczy do czekania aż cała kolekcja jest gotowa. Niestety, jak na razie Halo: The Master Chief Collection nie ma jeszcze żadnej daty premiery i nie wiemy, kiedy Halo: Reach zadebiutuje w sklepie Windows i na Steam. Ciekawe też, jak pecetowi gracze zareagują na Halo, które cieszy się kultowym statusem na konsolach, ale niekoniecznie musi być też tak na „blaszakach”. Co więcej, mówimy tu o starszych grach, gdzie najświeższy tytuł, Halo 4, ma już na karku blisko 7 lat. Szkoda więc, że Microsoft nie zdecydował się na przeniesienie na PC także Halo 5, które jest już zdecydowanie bardziej nowoczesne w zakresie rozgrywki. Ruch ten jednak zapewne zapoznać ma pecetowych graczy z marką przed nadejściem głównego dania, czyli Halo Infinite.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Halo: The Master Chief Collection w końcu na PC

 0