Halo Wars 2 otrzyma pudełkowe wydanie na PC

Halo Wars 2 otrzyma pudełkowe wydanie na PC

Rynek pecetowy w znakomitej większości opiera się na cyfrowej dystrybucji, ale nie do przecenienia jest segment entuzjastów, ceniących fizyczne wydania. Właśnie takowe otrzyma Halo Wars 2, nadchodząca strategia RTS.

Halo Wars 2 to dzieło studia Creative Assembly, doskonale znanego z serii Total War, ale także i niedawno z niezwykle cenionego Alien: Isolation. Gra ukaże się 21 lutego na PC z Windows 10 oraz Xbox One. Microsoft nigdy dotąd nie wydał żadnej gry ekskluzywnej na Windows 10 w formie pudełkowej - Halo Wars 2 będzie pierwszą taką grą.

Gigant z Redmond zawiązał partnerstwo z THQ Nordic, w ramach którego najnowsza strategia w uniwersum Halo doczeka się fizycznego wydania na PC. Będzie się ono tyczyć wersji Ultimate Edition, która ukaże się już 17 lutego - 4 dni przed oficjalną premierą podstawowej wersji. Podobna sytuacja miała już miejsce z Gears of War 4 i Forza Horizon 3 w zeszłym roku (minus pudełkowe wydania na PC).

THQ Nordic i Microsoft mają już na swoim koncie współpracę przy tworzeniu pudełkowych wydań Quantum Break: Timeless Collector's Edition i Ori and the Blind Forest Definitive Edition, ale były to wydawnictwa na platformę Steam.

Ultimate Edition zawiera grę (nie zawsze jest to oczywiste), zremasterowaną pierwszą część Halo Wars z podtytułem Definitive Edition i przepustkę sezonową, w ramach której nabywcy otrzymają nowych przywódców, jednostki, karty Blitz (tryb szybkich potyczek z elementami "karcianymi") oraz dostęp do nowych misji w kampanii, które poszerzą fabułę gry.

Należy w tym miejscu zaznaczyć, że w zestawie znajdują się zarówno 4 płyty, jak i kod na pobranie gry, przez co posiadacze zestawu zyskają dostęp do usługi Xbox Play Anywhere, dzięki której będą mogli korzystać z Halo Wars 2 na Windows 10 PC oraz Xbox One, współdzieląc zapisane stany gry.

Halo Wars 2 - edycja pudełkoaw na PC

Pokaż / Dodaj komentarze do: Halo Wars 2 otrzyma pudełkowe wydanie na PC

 0