Halo Wars 2 trafi na Steam?

Halo Wars 2 trafi na Steam?

Halo Wars 2 może trafić na Steam. Tak twierdzi Jez Corden, starszy redaktor Windows Central, który takimi rewelacjami podzielił się ostatnio na Twitterze.

Halo Wars 2 (recenzowaliśmy tutaj) to strategia czasu rzeczywistego wydana przez Microsoft Game Studios a opracowana w koprodukcji Creative Assembly i 343 Industries. Gra została wydana pod szyldem Xbox Play Anywhere jednocześnie na Xbox One i Windows 10 PC. Zdaniem Jeza Cordena Halo Wars 2 sprzedało się za pośrednictwem Windows Store w niższym niż się spodziewano nakładzie i to przesądziło o umieszczeniu tego tytułu na Steam. Co ciekawe, niedawno została na platformie Valve wydana także zremasterowana pierwsza część gry. Gdyby słowa redaktora Windows Central okazały się prawdą, byłby to dość interesujący zwrot w polityce Microsoftu. Odkąd powstała inicjatywa Xbox Play Anywhere, firma z Redmond konsekwentnie dążyła do tego by jedynie na Steam trafiały remastery bądź pomniejsze produkcje niezależne. Gry AAA miały pozostać domeną Windows Store.

Sklep Microsoftu najwidoczniej nadal cieszy się złą sławą.

Trudno się poniekąd tej sytuacji dziwić. Kiedy większość graczy niezwykle mocno przywiązana jest do preferowanej platformy, a na dodatek gdy udziały Valve w rynku PC-towym ocierają o monopol, przeważająca część osób preferujących rozgrywkę na komputerach osobistych woli sięgnąć po edycję Steam. Microsoft finansowo na tym także nie straci, po prostu ciężej będzie mu przeforsować Windows Store jako atrakcyjne miejsce do kupowania gier. Wydaje się, że jeszcze długa droga przed amerykańską korporacją, zanim PC-towi gracze będą na poważnie traktować cyfrowy sklep Microsoftu. W tym roku coraz więcej ukazuje się tytułów pod egidą Xbox Play Anywhere, ale firmie Satyi Nadelli nadal brakuje kuszących gier ekskluzywnych, szczególnie w kontekście PC. W tym roku, z większych pozycji, należy spodziewać się State of Decay 2, Crackdown 3 oraz prawdopodobnie Sea of Thieves. Wszystkie z nich oferują cross-play i cross-buy z Xbox One a także skupiają się w znacznej mierze na rozgrywce multiplayer. Czy to wystarczająco by zachęcić PC-tową społeczność? Jest to mocno wątpliwe.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Halo Wars 2 trafi na Steam?

 0