Halo Wars dostępne na PC dla wybrańców w zawrotnej cenie

Halo Wars dostępne na PC dla wybrańców w zawrotnej cenie

Pierwsza część Halo Wars do tej pory dostępna była jedynie na Xbox 360. Była to ostatnia gra legendarnego studia Ensemble, znanego z Age of Empires. Od wczoraj posiadacze Xbox One, a także PC mogą zagrać w jej remaster. Jest tylko jeden warunek - należało kupić specjalną edycję Halo Wars 2 w przedsprzedaży.

Halo Wars 2: Ultimate Edition to wydatek rzędu 80 dolarów, który zawiera w zestawie Halo Wars: Definitive Edition oraz Halo Wars 2 wraz z przepustką sezonową.  Zremasterowana pierwsza część Halo Wars ukaże się wraz z sequelem - 21 lutego 2017, ale osoby, które do 14 grudnia nabyły Ultimate Edition mogą od wczorajszego wieczora uzyskać wczesny dostęp do Halo Wars: Definitive Edition. Microsoft rozsyła kody "falami" i jeśli ktoś ich jeszcze nie otrzymał, to powinien dostać je wkrótce.

Gra jest częścią inicjatywy Xbox Play Anywhere, a więc oferuje podwójną licencję - na Windows 10 PC i Xbox One wraz z pełną kompatybilnością zapisanych stanów gry i dodatków. Remaster Halo Wars zawiera wszystkie dodatki DLC oraz wprowadza usprawnienia graficzne, z obsługą rozdzielczości 4K na czele.

Mimo jednak wszystko, minimalny próg wymagań sprzętowych jest dosyć niski - Windows 10 w wersji 64-bitowej, wraz z procesorem Intel Core i3 i zintegrowaną grafiką Intel HD Graphics 4200 bądź Nvidia GeForce GTX 740M (w przypadku układów AMD - Radeon M240 z 512 MB VRAM). Aby uzyskać rozdzielczość 1080p przy 60 klatkach na sekundę, Microsoft zaleca procesor i5 i kartę z 1 GB VRAM.

Należy zaznaczyć, że Halo Wars: Definitive Edition nie jest w tym momencie kompletnie ukończonym produktem - co prawda wszystkie tryby gry są w pełni grywalne, ale brakuje ostatecznego szlifu, a system matchmakingu jest tymczasowo zastąpiony przez opcję ręcznego wybierania sesji multiplayer.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Halo Wars dostępne na PC dla wybrańców w zawrotnej cenie

 0