Hama prezentuje trzy nowe smartwatche z serii Hama 8900

Hama prezentuje trzy nowe smartwatche z serii Hama 8900

Marka Hama zaprezentowała trzy nowe, wodoodporne smartwatche o klasycznym designie, z okrągłymi aluminiowymi kopertami i kolorowymi ekranami dotykowymi typu AMOLED. Zostały one wyposażone m.in. w głośnik i mikrofon, GPS, Bluetooth 5.3, barometr wysokościowy, kompas, krokomierz, pulsometr oraz pulsoksymetr. Mogą się też pochwalić obsługą aż 110 dyscyplin sportowych.

Hama wprowadza do oferty trzecią już generację inteligentnych zegarków. Nowe modele Hama 8900 są zróżnicowane pod względem wielkości ekranu i kolorystyki. Pierwszy z nich oferuje wyświetlacz o przekątnej 1,43 cala, wyróżnia się okrągłą czarną kopertą z czarną ramką i czarnym silikonowym paskiem. Następny dysponuje ekranem o przekątnej 1,3 cala, okrągłą szarą kopertą ze srebrną ramką i kremowym paskiem z tego samego tworzywa jak wcześniej opisany model. Ostatnia wersja to ekran również o przekątnej 1,3 cala, szara koperta ze złotą ramką i kremowy silikonowy pasek.

Marka Hama wprowadziła do oferty trzy nowe smartwatche.

Główną zmianą w stosunku do poprzedniej generacji zegarków Hama jest zastosowanie dotykowego kolorowego ekranu AMOLED. Oferuje on obraz w żywych barwach, głębokiej czerni, dużej jasności, szerokich kątach widzenia oraz zapewnia energooszczędność. Producent zastosował ponadto aluminiową konstrukcję koperty. Znajdziemy w nich wbudowany moduł GPS do rejestrowania trasy np. podczas joggingu czy na rowerowej przejażdżce oraz wysokości bez użycia smartfona.

Zadbano też obecność modułu Bluetooth 5.3, pozwalającego na sparowanie zegarka z telefonem. W ten oto sposób można odbierać oraz przeprowadzać rozmowy telefoniczne przy użyciu wbudowanego głośnika i mikrofonu. Na wyświetlaczu każdego ze smartwatchów można sterować utworami muzycznymi, odczytywać SMS-y, wiadomości, maile i powiadomienia z mediów społecznościowych, nadal bez konieczności chwytania za smartfon. To jednak nie koniec, gdyż zegarki obsługują asystenta Alexa, reagują więc na polecenia głosowe.

A co z obsługą dyscyplin sportowych? Do dyspozycji mam ich 110, np. tenis, jogging, piłkę nożną, jazdę na rowerze lub pływanie. Nie mogło tu oczywiście zabraknąć wysokościomierza barometrycznego, kompasu, miernika przebytego dystansu, krokomierza, licznika spalonych kalorii, pulsometru czy pulsoksymetru do pomiaru saturacji krwi. W dbaniu o planowanie, analizę i optymalizację osobistych postępów sportowych pomoże też na pewno wskaźnik efektu treningu aerobowego i zmienności tętna wraz z wynikiem energetycznym oraz zalecanym czasem regeneracji (VO2max).

Nie zapomniano o opcji powiadamiania o dłuższej bezczynności i możliwości śledzenia cyklu miesiączkowego. Zegarek poda nam też nasz poziom stresu, przeanalizuje głębokość snu z podziałem na poszczególne fazy i oceni jego jakość. Smartwatche Hama 8900 odznaczają się rzecz jasna wodoodpornością klasy IP68.

Całość zasila bateria o pojemności 300 mAh, co przekłada się na możliwość ciągłej pracy przez 10 dni, 6 dni intensywnego użytkowania i 25 dni w trybie oszczędzania energii. Samo zasilanie energią akumulatora przeprowadza się poprzez magnetyczną ładowarkę z kablem z wejściem USB-A, a proces ten od zera do stanu pełnej gotowości zajmuje dwie i pół godziny. Na zakończenie warto dodać, że zegarek można obsługiwać darmową aplikacją Hama FIT Move, do pobrania w Google Play.

Każdy z trzech smartwatchów Hama 8900 kupimy w sugerowanej cenie detalicznej 499 zł.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Hama prezentuje trzy nowe smartwatche z serii Hama 8900

 0