HaptX wprowadzi na rynek rękawicę VR umożliwiającą fizyczną integrację

HaptX wprowadzi na rynek rękawicę VR umożliwiającą fizyczną integrację

Technologia rzeczywistości wirtualnej bardzo szybko się rozwija i właściwie każdy może mieć już do niej dostęp. Póki co sporo jednak jeszcze brakuje, do możliwości jakie serwują nam filmy science-fiction. Brak przede wszystkim możliwości fizycznej integracji, ale to za chwilę może się zmienić.

Jedna rzecz , której brakuje współczesnej technologii VR (pośród całej masy innych, które wciąż wymagają kilku generacji żeby się ziścić) jest możliwość fizycznej integracji z wytworzonym światem. Świat ten może być całkowicie przekonujący z graficznej perspektyw, co jest niesamowicie ciężkim zadaniem, patrząc na obecne wymagania sprzętowe do przetwarzania obrazu VR - jednakże umysł może zostać oszukany tylko i wyłącznie poprzez wzrok i póki co na tym koniec. Niezaprzeczalnie dołączenie wrażeń zmysłowych będzie kolejnym krokiem deweloperów do stworzenia pełnego, wiarygodnego przeżycia VR. HaptX podjęło to wyzwanie i opracowało pierwszą generację swoich rękawic VR, które mają wprowadzić integrację fizyczną do VR.

Czy również Wam z miejsca przychodzi na myśl gra Black&White? ;)

Na powyższym nagraniu możecie zobaczyć reakcje testera, który opisuje swoje wrażenia z dotykania wirtualnej wody, nóg pająka i wiele innych indywidualnie przetwarzanych elementów. HaptX osiągnęło to wykorzystując sprzężenie zwrotne, które symuluje gęstość dotykanych obiektów, wraz z około 120 indywidualnymi sensorami nacisku, które oferują dotykowe przesuwanie obiektów uwzględniając ich rozmiar i wagę. Fizyka dotykanych w symulacji obiektów jest całkiem realistyczna. Producent ma ambitny plan wprowadzenia konsumenckiej wersji rękawic jeszcze w tym roku do sprzedaży. Póki co nie jest znana ani przewidywana cena, ani żadna informacja na temat ewentualnej kompatybilności z obecnymi już na rynku urządzeniami.

Pokaż / Dodaj komentarze do: HaptX wprowadzi na rynek rękawicę VR umożliwiającą fizyczną integrację

 0