Harry Potter powraca? Przeciek potwierdza istnienie gry RPG

Harry Potter powraca? Przeciek potwierdza istnienie gry RPG

Gry z Harrym Potterem znacznie odstawały jakością od książek, na których się opierały. Dotychczas najlepiej odbieranymi odsłonami są jedynka oraz dwójka, ale prawdę powiedziawszy, pozytywny odbiór zawdzięczają głównie nostalgicznym wspomnieniom fanów dorastających wraz z młodym czarodziejem. Niestety pozostałe części, a zwłaszcza dwie ostatnie, w momencie premiery okazały się wielkim rozczarowaniem, ponieważ pod wieloma względami ustępowały ówczesnej konkurencji, a gameplay nastawiony wyłącznie na czystą akcję spotkał się z krytyką recenzentów. Po zakończeniu prac nad filmową serią, gry wkrótce po tym również udały się na emeryturę i słusznie, bo nikt za nimi nie płakał (poza mobilnymi wersjami nie otrzymaliśmy już żadnej pełnoprawnej gry). Jednak jak wynika z najnowszych doniesień, wirtualne przygody Harry'ego Pottera mają szansę powrócić w zupełnie odmiennym, zaskakującym wydaniu.

W sieci pojawił się gameplay, który sugeruje powstanie gry RPG w uniwersum Harry'ego Pottera, ale został on usunięty na prośbę Warner Bros.

Harry Potter powraca? Przeciek potwierdza istnienie gry RPG

Przeciekiem jest trwający około minuty gameplay z tajemniczej produkcji osadzonej w uniwersum Harry'ego Pottera. Jakość materiału jest bardzo słaba, przez co ciężko wyciągnąć na tej podstawie jakieś konkretne wnioski, aczkolwiek kilka źródeł potwierdza, iż miałaby to być gra z gatunku RPG w otwartym świecie, co już na starcie czyni ją niezwykle interesującą. Oczywiście wideo może być fałszywe, choć z drugiej strony widoczne na nim miejsca, postaci czy zaklęcia idealnie pasują do świata HP. Wielką niewiadomą pozostaje też studio odpowiadające za projekt. Mówi się, że Avalanche Software jest zainteresowane stworzeniem produkcji o młodym czarodzieju, więc wszystko teoretycznie układa się w logiczną całość. Innym pretendentem pozostaje np. Rocksteady, które planuje zapowiedzieć swój nowy tytuł i tutaj sprawa jest jeszcze bardziej sensowna, ponieważ prawa do marki Pottera wciąż posiada Warner Bros., czyli właściciel przytoczonego dewelopera.

A czego powinniśmy oczekiwać od nowej gry o Harrym Potterze? Cóż, najpewniej dostaniemy najważniejsze cechy, jakimi szczyci się gatunek RPG. Nie powinno więc zabraknąć zaawansowanej walki z różnego rodzaju przeciwnikami, warzenia eliksirów, tworzenia zaklęć i przemierzania ogromnych rozmiarów Hogwartu, wliczając w to jego okolice. Całkiem możliwe, że będziemy mieć do czynienia nie tyle z klasycznym single playerem, ale rozgrywką wieloosobową, gdyż niektóre źródła wskazują na opcję stworzenia własnego czarodzieja bądź czarodziejki. Poza tym opowieść wcale nie musi dotyczyć Harry'ego Pottera, a skupiać się na kompletnie nowym bohaterze i jego rozterkach. Tak czy inaczej, na ten moment są to wyłącznie czyste dywagacje i musimy czekać na kolejne doniesienia w temacie.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Harry Potter powraca? Przeciek potwierdza istnienie gry RPG

 0