Harry Potter Wizards Unite zaliczył dobry start. Gra jest dostępna w Polsce

Harry Potter Wizards Unite zaliczył dobry start. Gra jest dostępna w Polsce

Harry Potter: Wizards Unite to długo oczekiwana gra mobilna od twórców Pokemon GO, a także pierwsza od wielu lat produkcja w uniwersum słynnego czarodzieja. Tytuł pojawił się raptem dwa dni temu i zdołał zaliczyć solidny start, chociaż daleko mu do świetnego początku w wykonaniu Pokemon GO. Zgodnie ze wstępnymi szacunkami Sensor Tower Harry Potter: Wizards Unite w ciągu 24 godzin od premiery zainstalowało na swoich urządzeniach 400 tysięcy użytkowników Androida oraz iOS, którzy w tym samym czasie wydali na transakcje przeszło 300 tysięcy dolarów. Dzięki temu produkt zajmował fotel lidera pod względem liczby pobrań w sklepie App Store. Tak jak wspominaliśmy to bardzo dobry początek, jednak Pokemon GO w ciągu doby ściągnęło 7,5 mln ludzi, zaś przychody wyniosły aż 2 miliony dolarów.

Chociaż Harry Potter: Wizards Unite zaliczył solidny początek to jeszcze trochę brakuje mu do fenomenu Pokemon GO.

Warto też podkreślić, że podane dane obejmują wyłącznie rynek amerykański, a także brytyjski. Branżowi eksperci od początku oczekiwali, iż tytuł na starcie nie zrówna się z osiągnięciami Pokemon GO i rzeczywiście ich prognozy znalazły swe pokrycie w rzeczywistości. Grupa App Annie uważa, że Harry Potter: Wizards Unite wygeneruje 100 milionów dolarów w ciągu miesiąca. Należy też pamiętać o fakcie niezwykłego oraz ciężkiego do przewidzenia fenomenu wcześniejszego projektu studia Niantic, na którego punkcie społeczność swego czasu solidnie oszalała łapiąc Pokemony w dosłownie każdym miejscu. Domyślnie nowe przygody w świecie Hogwartu nie były dostępne na polskim Google Play, aczkolwiek zgodnie z najnowszymi informacjami Harry Potter: Wizards Unite można już pobrać z naszej lokalizacji.

Harry Potter: Wizards Unite oferuje bardziej rozbudowaną niż Pokemon GO kampanię fabularną skupiającą się wokół tajemniczego Kataklizmu. W jego efekcie magiczne przedmioty zaczęły trafiać do świata mugoli. Nam z kolei przypada rola członka formacji Statue of Secrecy Task Force mającego za zadanie odnajdywać oraz usuwać ze zwykłego świata przytoczone elementy. Gra bazuje na niemal identycznych zasadach co wcześniejszy produkt Nianic, a więc poruszamy się wraz ze smartfonem w ręku po naszej okolicy w celu wyłapywania dostępnych rzeczy z kategorii Foundables, do których zaliczają się m.in. upiory, czy wspomnienia. Ponadto produkcja oferuje również surowce pozwalające wytworzyć eliksiry.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Harry Potter Wizards Unite zaliczył dobry start. Gra jest dostępna w Polsce

 0