Huawei potwierdza sprzedaż budżetowej marki Honor

Huawei potwierdza sprzedaż budżetowej marki Honor

Po ubiegłotygodniowych doniesieniach wiadomo było, że sprzedaż Honora przez Huawei to bardzo nieodległa perspektywa i tak też się stało, ponieważ chiński gigant potwierdził właśnie pozbycie się swojej budżetowej marki smartfonów. Firma tłumaczy tę decyzję zapewnieniem przetrwania Honorowi, bo marka znajduje się pod „ogromną presją” i borykała się „z ciągłą niedostępnością technicznych elementów niezbędnych do prowadzenia biznesu związanego z mobilnymi telefonami”. Wynikało to oczywiście z zależności od Huawei i jego technologii, przez co rykoszetem obrywała sankcjami nakładanymi na swojego właściciela. Honor sprzedawał przeszło 70 mln smartfonów rocznie, więc mówimy tu o naprawdę istotnym zawodniku na rynku mobilnym, który może tylko zyskać na odcięciu się od Huawei.

Chiński gigant potwierdził właśnie pozbycie się swojej budżetowej marki smartfonów.

Dotychczas telefony Honora bardzo często korzystały z tych samych komponentów co ich kuzyni od Huawei. Dla przykładu linia V30 korzysta z procesorów Kirin 990, które wykorzystywane są choćby we flagowcach Huawei, czyli serii P40. Wiadomo z kolei, że należący do chińskiego giganta HiSilicon ma duże problemy z produkcją high-endowych Kirinów. Pod nowym właścicielem Honor może mieć większą elastyczność na opracowywanie swoich produktów i potencjalnie może nawet uda mu się uzyskać dostęp do produktów takich firm jak Qualcomm czy Google. Wszystko zależeć będzie tu jednak od postrzegania marki przez amerykańską administrację. 

Huawei zapewnia, że nie zachowa żadnych udziałów i nie będzie zaangażowane w żadną działalność biznesową lub podejmowanie decyzji Honora. Nie ujawniono żadnych warunków finansowych sprzedaży, ale przecieki sugerowały, że Honor sprzedany będzie za ok. 15 mld USD. Nowym właścicielem firmy będzie zaś Shenzhen Zhixin New Information Technology Co., czyli nowo uformowane konsorcjum partnerów i podmiotów wspieranych przez rząd Shenzhen. Jak odbije się to na działalności Honora? Na chwilę obecną jest jeszcze za szybko, by to przesądzać, ale mamy nadzieję, że na rynek wciąż trafiać będą solidne smartfony w atrakcyjnych cenach tej marki.      

Pokaż / Dodaj komentarze do: Huawei potwierdza sprzedaż budżetowej marki Honor

 0