HBO GO za miesiąc wyraźnie zdrożeje

HBO GO za miesiąc wyraźnie zdrożeje

HBO GO to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych platform streamingowych w naszym kraju, ale najnowsze poczynania firmy raczej nie zyskają jej przychylności użytkowników. Niedawno serwis poinformował bowiem o tym, że zdecydował się na skrócenie bezpłatnego okresu próbnego z miesiąca do zaledwie 7 dni (zmiana ta weszła w życie wczoraj, 21 października), a teraz użytkownicy platformy otrzymali wiadomości o wzroście ceny abonamentu. Ta obowiązywać będzie od 21 listopada i wzrośnie dość wyraźnie, ponieważ o 25% - z 19,90 zł do 24,90 zł. Co prawda wciąż pozostanie ona na bardzo konkurencyjnym poziomie w stosunku do Netflixa, gdzie cena za najniższy abonament zaczyna się od 34 zł, ale jednak biblioteka dostępnych produkcji jest zdecydowanie większa. Poza tym, Amazon Prime Video wypada obecnie bardzo podobnie cenowo (5,99 EUR), ale w tej cenie wspiera 4K i HDR, czego nie można powiedzieć o HBO GO (pod względem jakości obrazu czy dźwięku platforma ta wypada słabo na tle konkurencji).

HBO Go zdrożeje od 21 listopada i to, ponieważ o 25% - z 19,90 zł do 24,90 zł.

Polski oddział HBO tłumaczy decyzję o podwyżce ceny rozszerzającą się ofertą. „Powodem wzrostu ceny jest to, że w nadchodzących miesiącach zwiększamy liczbę udostępnianych seriali, oferując jeszcze więcej amerykańskich produkcji HBO, takich jak Watchmen czy Czarnobyl, a także szereg seriali HBO produkowanych w Europie, takich jak Wataha czy Nieświadomi” - możemy przeczytać w mailu rozesłanym do abonentów usługi. Tłumaczenie te wydaje się dość dziwne, delikatnie mówiąc, ponieważ od tego typu serwisów streamingowych regularnie oczekujemy nowości, które zastępują odchodzące hity (takie jak Gra o Tron). Konkurencja też przecież nie śpi, a jak na razie nie podnosi nam cen. Co innego, gdyby HBO GO doczekało się w końcu technologicznego upgrade’u i zapewniło obsługę rozdzielczości 4K, HDR i Dolby Atmos.

Warto przy okazji przypomnieć, że w przyszłym roku doczekamy się premiery platformy HBO Max i będzie to tak naprawdę pierwsza usługa streamingu wideo od WarnerMedia, która pozycjonowana będzie bezpośrednio przeciwko takim konkurentom jak Netflix, Hulu czy nadchodzące Disney+, czyli elicie tego typu serwisów. Serwis zawierać ma treści z Warner Bros., New Line, DC Entertainment, CNN, TNT, TBS, truTV, The CW, Turner Classic Movies, Cartoon Network, Adult Swim, Crunchyroll, Rooster Teeth, Looney Tunes i innych. Koncern potwierdził już nawet, że HBO Max będzie posiadać na wyłączność, jako jedyna platforma streamingowa, wszystkie epizody Przyjaciół. Te dostępne mają być na starcie platformy, która planowana jest wiosną przyszłego roku, więc do tego czasu ten niezwykle popularny serial zniknie z Netflixa (ten serwis pożegnać ma się z Przyjaciółmi jeszcze w tym roku, więc przez pewien czas może być niedostępny na żadnej platformie). Podobnie wygląda sprawa ekskluzywności seriali The Fresh Prince of Bel-Air (Bajer z Bel-Air) oraz Little Liars (Słodkie kłamstewka), które także obejrzymy tylko na HBO Max. Nowa platforma streamingowa otrzyma także kilka seriali sieci The CW, w tym Batwoman i Katy Keene (spinoff Riverdale), z kolei Greg Berlanti i Reese Witherspoon podpisali umowę na produkcję oryginalnego serialu dla HBO Max.

Pokaż / Dodaj komentarze do: HBO GO za miesiąc wyraźnie zdrożeje

 0