HBO Max - nowa platforma streamingowa od WarnerMedia

HBO Max - nowa platforma streamingowa od WarnerMedia

Mamy już HBO Go, HBO Now (oficjalnie niedostępne w naszym kraju), a wkrótce doczekamy się HBO Max. Dla WarnerMedia i jego firmy matki, czyli AT&T, ten ostatni produkt ma być najważniejszy, ponieważ będzie to tak naprawdę jego pierwsza usługa streamingu wideo, która pozycjonowana będzie przeciwko takim konkurentom jak Netflix, Hulu czy nadchodzące Disney+, czyli elicie tego typu serwisów. „Zakorzeniony i zainspirowany spuścizną HBO, doskonałego i nagradzanego opowiadania historii, nowy serwis będzie ‘Zmaksymalizowany”, oferując rozszerzoną kolekcję oryginalnych produkcji (Max Originals) oraz najlepszych z najlepszych z ogromnego portfolio uwielbianych marek i bibliotek od WarnerMedia” - przeczytać możemy w wydanym ogłoszeniu prasowym. Oczekiwać możemy więc tego wszystkiego, co daje nam HBO, czyli seriali telewizyjnych, filmów na żądanie czy show na żywo, plus ogromnej liczby zawartości należącej do innych podmiotów WarnerMedia.

Koncern potwierdził, że HBO Max będzie posiadać na wyłączność, jako jedyna platforma streamingowa, wszystkie epizody Przyjaciół.

Koncern potwierdził już nawet, że HBO Max będzie posiadać na wyłączność, jako jedyna platforma streamingowa, wszystkie epizody Przyjaciół. Te dostępne mają być na starcie platformy, która planowana jest wiosną przyszłego roku, więc do tego czasu ten niezwykle popularny serial zniknie z Netflixa (ten serwis pożegnać ma się z Przyjaciółmi jeszcze w tym roku, więc przez pewien czas serial może być niedostępny na żadnej platformie zanim zadebiutuje na HBO Max). Podobnie wygląda sprawa ekskluzywności z serialami The Fresh Prince of Bel-Air (Bajer z Bel-Air) oraz Little Liars (Słodkie kłamstewka), które także obejrzymy tylko na HBO Max. Nowa platforma streamingowa otrzyma także kilka seriali sieci The CW, w tym Batwoman i Katy Keene (spinoff Riverdale), z kolei Greg Berlanti i Reese Witherspoon podpisali umowę na produkcję oryginalnego serialu dla HBO Max.

Serwis zawierać ma treści z Warner Bros., New Line, DC Entertainment, CNN, TNT, TBS, truTV, The CW, Turner Classic Movies, Cartoon Network, Adult Swim, Crunchyroll, Rooster Teeth, Looney Tunes i innych. W najbliższym czasie spodziewać można się, że HBO Max rozpocznie trend wycofywania treści właściciela z innych platform streamingowych, a jest to typowa praktyka, stosowana także przez Disney i NBCUniversal. Wygląda więc na to, że nowe platformy streamingowe zaczynają wyrastać jak grzyby po deszczu (warto pamiętać także o nowym serwisie Apple) i rynek ten zaczyna się strasznie rozdrabniać, co z jednej strony daje nam większy wybór i więcej ciekawych treści, ale też zmusza nas do wyboru i opłacania większej liczby abonamentów (nie znamy jeszcze ceny HBO Max). A Wy jak zapatrujecie się na tę kwestię? Dajcie znać w komentarzach.

Pokaż / Dodaj komentarze do: HBO Max - nowa platforma streamingowa od WarnerMedia

 0