Helldivers 2 notuje świetną sprzedaż w cieniu fali hejtu

Helldivers 2 notuje świetną sprzedaż w cieniu fali hejtu

Helldivers 2 mimo ogromnej krytyki, jaka spłynęła na tytuł za działania Sony związane z koniecznością łączenia konta PSN z wersją PC, sprzedaje się jak ciepłe bułeczki. Twórcy są zachwyceni osiągniętym wynikiem.

Helldivers 2 miał udany początek i nic nie zwiastowało nadchodzącej katastrofy, w wyniku której część graczy porzuciło grę i wystawiło negatywne recenzje (było ich aż ponad 322 tysiące). Jedna decyzja Sony o wymogu posiadania profilu PlayStation Network oraz połączenia go z edycją komputerowa doprowadziła do katastrofy i mocno osłabiła pozycję produkcji. Mimo wszystko wyniki sprzedaży mówią co innego, że gra odniosła spektakularny sukces.

Helldivers 2 odnotował sprzedaż na poziomie 12 mln egzemplarzy.

Wyniki finansowe Sony za rok 2023 nie tylko ujawniły spadek sprzedaży konsol PS5, ale także zdradziły, iż Helldivers 2 od momentu wydania w lutym 2024 r. sprzedał się na PlayStation 5 i PC w nakładzie 12 milionów egzemplarzy. To zadziwiający oraz duży sukces jak na projekt, który ostatnio zebrał aż 322 tysiące negatywnych ocen.

Mało tego, dyrektor generalny Sony Interactive Entertainment, Hiroki Totoki, potwierdził, że Helldivers 2 pobił rekord sprzedaży God of War Ragnarok jeśli chodzi o gry PlayStation Studios. Sukces tym większy, ponieważ Kratos to bez wątpienia silna marka w portfolio PlayStation i de facto hit.

Oczywiście nie zmienia to faktu, że firma z Kraju Kwitnącej Wiśni postąpiła kontrowersyjnie, wpierw wymagając od graczy PC łączenia PSN, a potem wycofując grę ze sprzedaży w 177 krajach. Finalnie Sony pod naporem społeczności zrezygnowało z tego wymogu, ale mleko się już rozlało.

Obserwuj nas w Google News

Tagi

GamingGry

Pokaż / Dodaj komentarze do: Helldivers 2 notuje świetną sprzedaż w cieniu fali hejtu

 0