Helldivers 2 to największy debiut Sony na PC. Nie brakuje jednak problemów

Helldivers 2 to największy debiut Sony na PC. Nie brakuje jednak problemów

Helldivers 2 to najnowsza gra, którą Sony wydało jednocześnie na PlayStation 5 i PC. Jak się okazje jest to największa premiera dla japońskiego producenta jeżeli chodzi o komputery.

Helldivers 2 jest nastawioną na kooperacje strzelanką i kontynuacją wydanej w 2015 roku gry Helldivers. Według danych SteamCharts tytuł w momencie premiery 8 lutego zgromadził jednocześnie ponad 80 tysięcy graczy. Jest to wynik najlepszy dla Sony na platformie PC i o ponad 8 tysięcy lepszy niż ten osiągnięty przez God of War. To także w obecnie najlepiej sprzedający się produkt na Steam bijący niedawny hit Palworda, a także PUBG czy CS2.

Helldivers 2 to największa premiera Sony na PC. W pierwszym dniu grę odpaliło na Steam 81 tysięcy graczy.

W tej chwili wynik pozostaje jeszcze lepszy i wynosi przeszło 133 jednocześnie aktywnych graczy.

Wydaje się, że popularność Helldivers 2 zaskoczyła Arrowhead Game Studios, gdyż deweloperzy przeszli w „tryb kryzysowy” w związku z awarią serwerów, które ugięły się pod naporem ogromnego zainteresowania graczy. Problemy z serwerami to jeden z głównych powodów, dla których gra ma obecnie ocenę „Mieszana” na Steamie, ponieważ gracze zgłaszali regularne awarie i nagłe rozłączanie z grą.

Należy jednak zauważyć, że nie jest to jedyny problem graczy, ponieważ inni narzekają na podejście twórców do udostępniania ulepszeń i duże znaczenie, jakie przywiązują do mikrotransakcji.

Od tego czasu Arrowhead wypuściło poprawkę na Steam, która znacznie ustabilizowała produkcję, chociaż nie rozwiązuje innych problemów zgłaszanych przez graczy w grze.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Helldivers 2 to największy debiut Sony na PC. Nie brakuje jednak problemów

 0